Foto: Pxfuel

Projekt Apple Car byl oficiálně ukončen

Mark Gurman z agentury Bloomberg přinesl překvapivou zprávu – Apple Car byl oficiálně zrušen. Společnost tuto zprávu v úterý oznámila téměř dvěma tisícům zaměstnanců, kteří na tomto projektu pracovali. Mnoho z nich bude přesunuto do divize umělé inteligence, kde se zaměří na projekty generativní umělé inteligence, o nichž by měl Apple podle prohlášení generálního ředitele Tima Cooka na začátku tohoto měsíce v rámci hovoru o výsledcích společnosti sdělit více informací.

Součástí týmu pracujícím na automobilu však byly také stovky hardwarových inženýrů a automobilových designérů, z nichž některým podle agentury Bloomberg bude nabídnuta pozice v jiných divizích společnosti, zbytek bude pravděpodobně propuštěn.

Společnost Apple o svých plánech na vytvoření vozidla (interně označovaného jako Projekt Titan) nikdy veřejně nemluvila. Řada úniků informací v průběhu let však odhalila ambice společnosti expandovat do zcela nové kategorie produktů, se kterou nemá žádné zkušenosti. Na počátku projektu v roce 2014 chtěl Apple postavit plně samořiditelný automobil bez pedálů a volantu s dálkovým řídicím centrem připraveným převzít řízení za řidiče. V posledních letech však Apple údajně své ambice snížil. Ještě minulý měsíc nové zprávy naznačovaly, že auto společnosti Apple, které by mohlo debutovat v roce 2028, bude mnohem spíše elektromobil podobný Tesle.

Společnost Apple údajně zvažovala, že by cenu vozu stanovila na přibližně 100 000 dolarů, tedy na úroveň špičkového vozu Tesla Model X. Vedení společnosti Apple se však údajně obávalo ziskových marží při této ceně.

Současný krok je pro Apple poměrně vzácným neúspěchem.

Zdroj: engadget.com