Foto: se svolením Huawei

Recenze bezdrátových sluchátek: Huawei FreeBuds Pro

8.5

Design, zpracování a ergonomie

8.0/10

Zvuk

8.5/10

Cena a baterie

9.0/10

Plusy

  • Vysoká zvuková kvalita
  • Bez ANC slušná výdrž
  • Z uší se nehnou
  • Cena
  • Na sluchátkách lze přímo ovládat hlasitost

Mínusy

  • Aplikace není k dispozici pro iOS
  • Někoho můžou po delší době nošení tlačit
  • Lesklý povrch sluchátek

 

Velký redakční test chytrých hodinek naleznete 

V redakčním testu jsme tentokrát neopomenuli ani značku Huawei. Rozhodli jsme se pro zařízení Huawei FreeBuds Pro, které na první dojem připomíná AirPods od Apple, zejména v bílém provedení.  Sluchátka seženete od 2640 Kč (aktuálně nejvýhodnější ceny naleznete pod tlačítkem níže).

Obsah balení, designové zpracování a odolnost

V balení obdržíte nabíjecí pouzdro se sluchátky, USB-A – USB-C kabel, dvojici náhradních silikonových špuntů velikostí S a L (velikost M je již umístěna na sluchátkách) a nakonec i krátký manuál

Na trhu jsou dostupné tři barevné varianty – Silver Frost (stříbrná/šedá), Ceramic White (bílá) a Carbon Black (černá). Všechny vypadají na první dojem pěkně, ale mají lesklý povrch, tudíž jsou poněkud náchylné k opotřebení. Konstrukce sluchátek se příliš neliší od appleovských AirPods, kratší nožička je však v případě Huawei více zkosená. Sluchátka v uchu i díky zmiňované nožičce drží velmi slušně, nebudou vám tedy padat ani při sportu nebo při stravování. Hlavička sluchátek je však opravdu rozměrná a delší nošení by mohlo být někomu nepříjemné. Nabíjecí zaoblené pouzdro je narozdíl od sluchátek matné a otisky tak na něm nejsou příliš viditelné. Na boku pouzdra se nachází párovací tlačítko, vespodu pak konektor USB-C a dioda. Když krabičku otevřete, uvidíte další malou diodu signalizující stav nabití

Rozměry jednoho sluchátka činí 26 x 29,6 x 21,7 mm, váží 6,1 g. Nabíjecí pouzdro má okolo 60 g

Odolnost sluchátek je zajištěna standardem IPX5 = zařízení je odolné proti tryskající vodě ve všech úhlech ze vzdálenosti 3 metrů po dobu 3 minut. 

Baterie 

Sluchátka disponují baterií o kapacitě 55 mAh. Kapacita nabíjecího pouzdra činí pak 580 mAh. S vypnutým ANC vám výdrž postačí v závislosti na hlasitosti 6 až 7 hodin. Se zapnutou funkcí potlačení hluku se výdrž baterie sníží přibližně na 4 hodiny. Nabíjecí pouzdro vám poté vystačí na dalších 16 až 26 hodin (3 až 4 dobití).

Nabíjení vám přes USB-C potrvá přibližně hodinku. Je zde i podpora bezdrátového nabíjení, které vám zabere cca hodinu a půl

Zvuk

Podstatnou složkou je samozřejmě funkce aktivního potlačení hluku, které i díky skvěle těsnícím špuntům funguje zcela bezproblémově. ANC je adaptivní, tudíž se dokáže okolnímu ruchu přizpůsobit a následně jej i odstranit. Dále je dostupný i režim Awarenessv překladu režim propustnosti. Ten svůj účel sice plní, nicméně v něm zaznamenáte i šum, což není pro vaše uši zrovna muzikou. Dále je zde k dispozici režim Voice, jenž vám zesílí okolní hlasy. 

Trojice mikrofonů se pak skvěle stará o odfiltrování ruchu při hovorech, takže se telefonování bát nemusíte.

Kvalita zvuku si zaslouží jen chválu, zvuk je čistý, vyrovnaný a basové tóny zde zní prostě skvěle. I při maximální hlasitosti je zvuk stejně bohatý a nenarazíte na žádné zkreslení, samozřejmě za předpokladu, že máte kvalitní zdroj. 

Ergonomie/ovládání

Výše jste se již dočetli, že sluchátka v uších drží jako přibitá, jsou tedy ideální pro sport. Někomu by se jejich nošení nemuselo zdát příliš pohodlné, proto doporučujeme si sluchátka zprvu řádně ozkoušet. 

Majitele telefonů Huawei a Honor potěší zpráva, že se sluchátka u těchto smartphonů samy identifikují a připojí. U ostatních značek budete muset navštívit nastavení Bluetooth a sluchátka připojit klasickým způsobem. Zařízení také díky senzorům pozná, zda sluchátka zrovna nosíte či ne. Pokud si je z uší vyndáte, přehrávání se automaticky zastaví a po nasazení znovu spustí.

Na nožičce se nachází malá dotyková plocha, kterou lze ovládat skrze dotyk i tlak. Jeden stisk/poklep slouží jako funkce stop/play nebo přijmutí a ukončení hovoru, dva stisky posunou o skladbu dále, tři vás vrátí na předchozí skladbu. Tlakovým posunem dotykové plochy nahoru a dolů lze ovládat hlasitost přehrávání. Pomocí dlouhého stisku se pohybujete mezi běžným režimem, aktivním potlačením hluku a transparentním režimem. 

V aplikaci Huawei AI Life naleznete pokročilé nastavení, ve kterém si ovládání sluchátek lze opravit, dále i provést kontrolu firmwaru/stavu nabití sluchátek a pouzdra. Aplikace je však bohužel dostupná jen pro Android

Závěr

FreeBuds Pro se řadí mezi top TW sluchátka, které vynikají snad ve všech ohledech. Výborný čistý zvuk, slušná výdrž, ovládání – zkrátka stydět se rozhodně nemusí. Nám se v rámci našeho subjektivního pohledu nelíbila poněkud rozměrná hlavička a neuškodila by ani voděodolnost. Je škoda, že aplikace není k dispozici i pro iOS, poté by sluchátka i díky nižší ceně měly větší šanci oslovit i majitele Apple produktů, jelikož kvalitou se zařízení spolehlivě vyrovná Airpods Pro.