Foto: se svolením Garmin

Recenze Garmin Fenix 6S

7.6

Design a zpracování

8.5/10

Základní parametry

6.5/10

Baterie

8.0/10

Zdravotní a sportovní funkce

9.0/10

Možnosti dalšího využití hodinek

6.0/10

Plusy

  • Kvalitní zpracování 
  • Odolnost, voděodolnost 10 ATM
  • Obrovské sportovní a zdravotní využití
  • Kompatibilita s iOS i Android
  • Výdrž baterie

Mínusy

  • Kapacita úložiště pouze 64 MB
  • Chybí Wi-Fi
  • Chybí hudební přehrávač
  • Chybí mapy
  • Složitější ovládání

 

Velký redakční test chytrých hodinek naleznete 

Design a obsah balení

Hodinky od Garmin nesmí v rámci testování chybět. My jsme se tentokrát rozhodli pro nejmenší verzi řady Garmin Fenix 6, u které velikost pouzdra činí 42 mm a na českém trhu si ji můžete zakoupit v klasickém černém či v bílém provedení. Hodinky jsou stylové a nepůsobí příliš sportovně, což jistě ocení dámské publikum. Luneta je navíc u obou variant provedena ve stříbrné barvě a dodává tak hodinkám eleganci, kterou jiné Garminky často postrádají. Součástí balení je uživatelská příručka a dobíjecí kabel.

 Kompatibilita

Skvělé je, že ať už jste vlastníkem iPhonů nebo telefonů s OS Android, hodinky jsou kompatibilní s oběma systémy. Nebudete tedy muset řešit problémy při spárování svých zařízení, a za to od nás dostávají plus. 

Výdrž baterie 

V případě výdrže baterie jsou na tom Garminky po TicWatch nejlépe. Průměrně by měly vydržet okolo devíti dní, ale samozřejmě záleží, jakých funkcí využíváte. K dispozici máte několik režimů, které výdrž baterie silně ovlivňují. V úsporném režimu by hodinky mohly fungovat až 34 dní. Se zapnutou GPS, jež by polohová data přijímala každou sekundu, by to bylo pro změnu jen 25 hodin. Hodinky bohužel nenabízí možnost bezdrátového nabíjení a dobijete je tak na maximum pomocí kabelu přibližně za 2 hodiny

Zdravotní a sportovní funkce

Jestli se něco značce Garmin musí nechat, je to skutečnost, že co se minimálně sportovního využití týče, řadí se mezi top produkty na celosvětovém trhu. Přístroj je vybaven kvalitními senzory a skrývá v sobě nesčetně možností. Příkladem může být sledování dechu, pulzní oxymetr, regenerační asistent, sledování hydratace, denní doporučení tréninků a mnoho dalšího. Neustále měření tepu, monitoring spánku, krokoměr a podobné základní funkce samozřejmě nechybí. 

K dispozici máte také několik předehraných sportovních profilů, ale lze si podle potřeby vše individuálně nastavit, takže můžete monitorovat jakoukoliv aktivitu. Rekreačního potápění se s hodinkami na ruce vzdávat také nemusíte. Kromě toho vám i pod vodou dokážou změřit tep.

Další doplňkové funkce

Co se dalšího využití týče, budete zklamaní. Nechybí sice možnost snadného bezkontaktního placení díky službě Garmin Pay, nicméně z důvodu velmi malého úložiště hodinky postrádají mapy, Wi-Fi nebo třeba i poslech hudby. To lze vyřešit zakoupením verze PRO, kde si připlatíte pár tisíc. Poté máte k dispozici 32 GB, což je už velmi dostačující. 

V klasické verzi lze ovládat hudbu puštěnou v telefonu. Notifikace také nechybí, ale z hodinek nejde volat, ani u verze PRO.

Odolnost

V kritériu odolnosti hodinky jasně vítězí, splňují vojenský standard MIL-STD-810G, jenž hodinkám zaručuje poměrně velkou ochranu před možnými hrozbami. Co se voděodolnosti týče, jako jediné mají slušných 10 ATM. S hodinkami se tedy ani potápění do 8–10 metrů bát nemusíte. 

Za zmínku stojí fakt, že nejsou dotykové. To by se někomu mohlo zdát jako nevýhoda, v případě sportovců je tomu však naopak. Při sportovních aktivitách nebo při dešti se vám nestane, že by hodinky nezareagovaly. 

Závěr

Hodinky Garmin jsme zařadili bohužel až na poslední místo. Mají velmi malé úložiště, a z toho důvodů postrádají základní důležité vlastnosti, jako je například Wi-Fi. A pokud si koupíte zařízení za několik tisíc, tyto kvality prostě očekáváte. V žádném případě ale nechceme hodinky hanit, Garmin jsou ze sportovního hlediska rozhodně nejlepší možnou variantou a pokud vám jde primárně o sportovní využití, určitě je zvažte. My bychom doporučili zakoupení verze Pro, kde již můžete očekávat i lepší možnosti doplňkových funkcí.