Foto: se svolením Samsung

Recenze Samsung Galaxy Watch 4 LTE

8.2

Design a zpracování

8.0/10

Základní parametry

8.0/10

Baterie

7.0/10

Zdravotní a sportovní funkce

8.5/10

Možnosti dalšího využití hodinek

9.5/10

Plusy

  • Vysoká odolnost
  • Možnost SIM
  • Senzor BIA pro měření tělesné kompozice
  • Bohaté množství aplikací

Mínusy

  • 100% kompatibilní pouze s Androidem
  • EKG a měření krevního tlaku fungují pouze u mobilů Samsung
  • Pomalé nabíjení

 

Velký redakční test chytrých hodinek naleznete 

Design a obsah balení

Mezi další reprezentanty redakčního testu jsme zařadili hodinky značky Samsung. Hodinky obdržíte v podlouhlé krabičce, v které najdete kromě přístroje pouze kabel USB-A a stručný návod. Nabízí klasický elegantní kruhový design a lze si vybrat ze čtyř barevných provedení. Jsou k dostání ve variantách 40 mm (pouze varianta bez LTE) a 44 mm. V případě potřeby si k nim můžete pořídit i kožený pásek, který vám poslouží jako skvělý doplněk i k formálním příležitostem. 

Kompatibilita

Nová generace hodinek od Samsungu přechází na operační systém Wear OS, podporuje pouze systém Android 6 a výše. Jestliže vlastníte iPhone, s hodinkami ho bohužel nespárujete, koupě pro vás tedy v tomto případě nemá smysl. 

Výdrž baterie a rychlost nabíjení

Výdrž baterie nás bohužel nenadchla ani zde. Přestože došlo k mírnému zlepšení v porovnání s hodinkami od Apple, stále můžeme hovořit o průměru. Výrobce udává, že hodinky při běžném používání vydrží okolo 40 hodin, ale to berte s rezervou. Pokud je chcete nosit každý den, neobejdete se bez denního nabíjení. Faktem je, že máte k dispozici několik režimů, s jejichž pomocí docílíte lepší výdrže baterie. Podpora bezdrátového nabíjení nechybí. 

Zdravotní a sportovní funkce

V tomto ohledu vás hodinky nezklamou. Změří vám EKG, krevní tlak, nebo i míru stresu a hladinu kyslíku v krvi. Pomohou odhalit případné abnormality, které se ve vašem těle odehrají. Nezapomínají ani na podrobný monitoring spánku, který zvládne i detekci chrápání. Jako jediné disponují senzorem BioActive, jenž vám pomůže analyzovat složení vašeho těla během několik vteřin.

Co se sportu týče, sledují více než 90 sportovních aktivit, to mnohé jistě potěší. Běh, chůzi, cyklistiku, veslovací trenažér, eliptický trenažér, dynamický trénink a plavání dokonce aktivují automaticky. Krokoměr, vzdálenost či spálené kalorie jsou základem, jenž hodinky přirozeně nepostrádají. 

Další doplňkové funkce

Díky službě Google Pay lze s hodinkami bezkontaktně platit, nevýhodou však je, že před samotným placením musíte otevřít stejnojmennou aplikaci. Přes Google Play je možné stáhnout nesčetné množství aplikací, jež vám umožní poslouchat hudbu, posílat zprávy apod. Mapy Google poslouží jako skvělá navigace, chybí však pro někoho nepostradatelný internet. Co se týče telefonování, v LTE verzi je samozřejmě dostupné s eSIM kartou. Pomocí hodinek přes spárovaný telefon lze telefonovat i ve verzi bez přídomku LTE.  Odpovědět na zprávu můžete prostřednictvím přednastavených odpovědí či hlasovým diktováním.

Odolnost

Hodinky si zaslouží pochvalu, jelikož jednak splňují americký vojenský standard MIL-STD-810G, zároveň i stupeň krytí IP68. Disponuje tedy kompletní výbavou proti extrémním teplotám, nárazům a malým částicím. Voděodolnost je stejná jako u AppleWatch-tedy 50 ATM. Plavat s nimi můžete, ale potápění již vhodné není. 

Závěr

Galaxy Watch se umístily jako předposlední. Nenabývejte však špatného dojmu, jde o velmi kvalitní zařízení a pokud disponujete i mobilním telefonem značky Samsung, jsou pro vás hodinky ideální. U jiných značek s OS Android bohužel chybí některé důležité funkce a měření, a především  z toho důvodu získaly Galaxy Watch třetí místo. Jinak jde ale o kvalitní přístroj srovnatelný s Apple Watch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.