Foto: se svolením Mobvoi

Recenze TicWatch Pro 3 Ultra GPS

8.3

Design a zpracování

8.0/10

Základní parametry

7.5/10

Baterie

8.5/10

Zdravotní a sportovní funkce

8.5/10

Možnosti dalšího využití hodinek

9.0/10

Plusy

  • Nižší cena
  • Duální displej
  • Výdrž baterie
  • Skvělá odolnost
  • Spárujete s iOS i s Android

Mínusy

  • Absence bezdrátového nabíjení
  • Rychlost nabíjení
  • Zatím chybí nejnovější aktualizace
  • Pouze pánské provedení

 

Velký redakční test chytrých hodinek naleznete 

Design a obsah balení

Dále jsme se rozhodli otestovat hodinky od značky Mobvoi, konkrétně model TicWatch Pro 3 Ultra GPS, jenž byl uveden na trh poměrně nedávno. Je k dostání pouze v černé variantě s velikostí pouzdra 47 mm, hodinky jsou právě kvůli své velikosti vhodné spíše pro pány. Pásek je vyroben z umělého materiálu, ale připomíná kůži, působí tedy velmi elegantně. Zajímavý může být fakt, že tělo hodinek kombinuje dva displeje-AMOLED a FSTN. Proti předchozí verzi si nyní můžete vybrat z osmnácti barevných možností podsvícení. V balení kromě přístroje najdete nabíjecí dok a manuál.

Kompatibilita

Operační systém Wear OS u tohoto konkrétního zařízení umožňuje spárování s iOS i s Android, narozdíl od hodinek Samsung, jež jsou kompatibilní pouze s Android. Jestliže však vlastníte mobilní telefony, které již nepodporují nejnovější verze operačních systémů, nemusely by být s hodinkami slučitelné.

Výdrž baterie 

Zde nás výdrž baterie potěšila již o něco více. V porovnání s modelem TicWatch vydaným v roce 2018, byla kapacita navýšena o cca 40 %. Výrobce deklaruje, že v chytrém režimu, kdy využíváte potenciálního maxima hodinek, vám přístroj vydrží až tři dny. V základním režimu hodinky mají vydržet až 45 dní. Je však nutné to brát s nadsázkou, při běžném využívání vám tak dlouho skutečně nevydrží. Zklamáním je absence možnosti bezdrátového nabíjení

Zdravotní a sportovní funkce

TicWatch poslouží jako skvělý partner, jenž vám pomůže mít větší přehled o svém zdraví a o svých denních aktivitách. Má v sobě zabudované senzory akcelerometr, gyroskop, senzor srdeční akce, senzor saturace kyslíku v krvi, senzor Low Latency Off-Body, barometr a kompas, tudíž toho zvládne nemálo. Hodinky mají navíc přístup ke všem pěti satelitním systémům na světě, které vám pomohou vše dokonale zmapovat. Na základě podrobné srdeční analýzy vám také pomohou odhalit, v jakém psychickém rozpoložení se nacházíte a v jaké úrovni je vaše energetická hladina. Nechybí ani měření stresu, spánku a klasické sporttesterové funkce. 

Dále nabízí přes 20 profesionálních sportovních režimů, díky kterým získáte přesná data o svých trénincích. 

Další doplňkové funkce

NFC platba ani u tohoto modelu nechybí, je prováděna prostřednictvím služby Google Pay. Nově si můžete poslechnout hudbu i offline, a to skrz Spotify či YouTube Music. K dispozici je Google Asistent, díky kterému zjistíte, jaké je zrovna počasí nebo co máte zapsáno v kalendáři. Za pomoci připojeného mobilního telefonu lze i z těchto hodinek volat nebo odpovídat na zprávy díky přednastaveným odpovědím.

Postrádají offline mapy, což může být nejen pro milovníka outdoorových sportů zklamáním. 

Odolnost

Stupeň krytí IP68, kterým přístroj disponuje, umožní i delší potopení s telefonem do hloubky jednoho metru. Zárukou je ochrana proti vniknutí prachu a jiných částic. Chlubí se vojenskou certifikací MIL-STD-810G, jež zaručuje ochranu proti nárazům a extrémním teplotám, hodinky jsou na tom s odolností tedy skutečně dobře.

Závěr 

Hodinky TicWatch jistě můžeme doporučit. Přestože mají i jako každé jiné chytré zařízení své nedostatky, předností mají o mnoho víc. Ze všech testovaných hodinek nejlépe splňují kritérium poměr cena/výkon. Dále je chválíme za skvělou výdrž baterie, odolnost a kompatibilitu. Celkově se umístily na druhém místě hned po Apple Watch. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.