Redaktoři Forbesu se pokusili prolomit zabezpečení telefonu vytisknutým obličejem- iPhone odolal, Android ne
Technologie rozpoznávání obličeje se v budoucnu nepochybně dočká širokého uplatnění. Někteří odborníci mluví o tom, že otisk obličeje by jednou mohl nahradit otisky prstů nebo osobní doklady. V současnosti využíváme rozpoznávání obličeje především ve střední a vyšší třídě mobilních telefonů jako jeden z prvků aktivní bezpečnosti.
Server Forbes se rozhodl otestovat míru bezpečnosti toho systému pomocí kopie obličeje vytištěné na 3D tiskárně. Tento model byl vytvořený společností Backface v Birminghamu ve Spojeném království, kde majitele telefonu vyfotografovalo padesát kamer z různých úhlů a software následně složil model jeho obličeje.
Test bezpečnosti telefonů byl pak jednoduchý, člověk, který stál modelem pro vytvoření plastové hlavy, zaregistroval svůj obličej do pěti telefonů – iPohneX s iOS, a LG G7 ThinQ, Samsung S9, Samsung Note 8 a OnePlus 6 s operačním systémem Android. Následně se redaktoři Forbesu pokusili telefony obelstít pomocí vytištěného modelu. U všech telefonů se systémem Android uspěli u iPhonu však nikoliv.
Telefony s operačním systémem Andorid měli zapnutý nejjednodušší systém rozpoznávání obličeje, u kterého všichni výrobci, kromě společnosti OnePlus, varují, že není plnohodnotným bezpečnostním prvkem. Nabízí uživatelům vyšší míru zabezpečení pomocí delšího přesnějšího měření v případě telefonu LG nebo čtečky oka u Samsungu.
Apple se svým Face ID uspěl krátce po jeho loňském představení také u bank, které jej uznali za plnohodnotný bezpečností prvek, schopný nahradit čtečku otisků prstů. V této oblasti je Apple stále velký krok před konkurencí.
Zdroj: forbes.com