Foto: se svolením Starlink

Royal Caribbean vybavuje své výletní lodě satelity Starlink společnosti SpaceX

Společnost Royal Caribbean, která provozuje také výletní plavby Celebrity Cruises a Silversea Cruises, oznámila, že vybaví svou flotilu lodí internetovou službou Starlink společnosti SpaceX. Společnost tvrdí, že díky této službě bude internet na moři rychlejší a spolehlivější.

Zdá se, že společnost Royal Caribbean postupuje při zavádění služby Starlink plnou parou vpřed – v létě službu vyzkoušela na jedné ze svých lodí a oficiálně ji spustí již 5. září, počínaje lodí Celebrity Beyond. Společnost očekává, že službu plně zavede v celé své flotile do prvního čtvrtletí roku 2023.

Oznámení společnosti Royal Caribbean neobsahuje žádné technické podrobnosti, například kolik antén Starlink budou její lodě používat nebo jaká šířka pásma bude rozdělena mezi tisíce cestujících. Společnost však slibuje, že lidé budou moci využívat streamovací služby a uskutečňovat videohovory.

Internetová služba Starlink Maritime společnosti SpaceX zaměřená na lodě je relativně nová, debutovala letos v létě. Informovali jsme v souvislosti s tím o povolení americké vlády, které společnost k rozšíření svých služeb do lodí, letadel atp. získala v červenci tohoto roku.

Společnost SpaceX toho má v současné době se službou Starlink hodně. Asi nejzřetelnější je její partnerství s T-Mobilem, jehož cílem je přenášet textové zprávy a hovory na mobilní telefony pomocí satelitů druhé generace, které plánuje vypustit příští rok. Společnost také spolupracuje s Hawaiian Airlines a charterovým dopravcem JSX na poskytování Wi-Fi během letu. Pro ty, kteří se pohybují převážně po pevnině, společnost nedávno uvedla na trh verzi Starlinku pro obytné vozy.

Podle zprávy agentury Reuters se mezitím odvětví výletních plaveb těžko vzpamatovává z pandemie. Stejně jako mnoho jiných podniků měly i výletní společnosti problémy s personálem a některé z nich musely dokonce výlety rušit. Vzhledem k inflaci je také otázkou, zda si lidé budou i nadále pořizovat luxusní zboží, jako jsou plavby.

Zdroj: theverge.com