Foto: se svolením Netflix

Seriál Pokémon Concierge bere diváky na pokémoní dovolenou

Většina televizních pořadů odehrávajících se ve světě Pokémonů se zaměřuje na trenéry a jejich příšerky v boji. Ale boj o slávu je to poslední, o čem je nový stop-motion animovaný seriál Pokémon Concierge společnosti Netflix od studia Dwarf Animation a režiséra Ogawy Iku.

Seriál Pokémon Concierge se odehrává na ostrově, kde proslulý Pokémon Resort vítá příšerky všech tvarů a velikostí, aby si zde odpočinuly a načerpaly nové síly. Příběh vypráví o tom, jak se mladá žena jménem Haru (Karen Fukuhara) stane zaměstnankyní resortu, a to poté, co ji opustil její přítel. V dosavadní práci nebyla spokojená a uvědomila si, že potřebuje změnu, dává výpověď a stěhuje se do Pokémon Resortu, kde začíná pracovat jako recepční.

V podstatě Haru řeší typickou krizi pětadvacátníků (a někdy i pětatřicátníků) – není si jistá, co v životě chce. Seriál tedy záměrně promlouvá k publiku, které na této sérii vyrostlo. Lehkost vyprávění, chytlavé písně a milá výprava nicméně osloví i mladší diváky. Zároveň potěší vizuál, jelikož Pokémon Concierge zdůrazňuje drobné detaily, jako je vlnitost srsti Eevee nebo to, jak se světlo odráží od kůže Mudkipa. Mimo to také vyzdvihuje důležitost odpočinku, což je aktuálním tématem řady současných diváků.

Pokud by vás nový seriál zaujal, čtyři epizody Pokémon Concierge jsou dostupné ke zhlédnutí na Netflixu.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.