Foto: Unsplash

Služba Apple Music Classical pro poslech klasické hudby je nyní dostupná celosvětově

Od včerejšího dne je celosvětově k dispozici nová služba Apple Music Classical, která nabízí více než 5 milionů klasických skladeb. Získat ji lze jako součást předplatného Apple Music a je navržena tak, aby maximálně usnadnila vyhledávání obsahu týkajícího se klasické hudby, včetně orchestrů, dirigentů, hudebníků a dalších.

Aplikace vzešla ze streamovací služby Primephonic, kterou Apple koupil v roce 2021. Původně měla být vydána již koncem roku 2022, nicméně začátkem tohoto měsíce Apple odhalil pevné datum vydání, a to 28. března 2023. Aplikace je nyní k dispozici na iPhonech s operačním systémem iOS 15.4 nebo novějším. Verze pro Android by se měla objevit brzy.

Jak se dalo očekávat, novinka nabízí bezztrátovou kvalitu zvuku ve vysokém rozlišení 192 kHz/24 bitů, přičemž tisíce nahrávek jsou k dispozici i v prostorovém zvuku. Nadšencům do klasické hudby umožňuje procházet životopisy skladatelů, popisy klíčových děl, průvodce a další informace. Vyhledávání je přizpůsobeno pro dotazy týkající se klasické hudby a umožňuje vybírat z více než 700 kurátorských playlistů.

Několik aspektů však zůstalo nedotažených – předplatitelé Apple Music Voice přístup k Music Classical nezískají, prozatím také neexistuje nativní aplikace pro iPad a hudbu nelze stahovat pro poslech offline.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.