Foto: Unsplash

Sony se pokouší vyrovnat Game Passu, nejvyšší verze Spartaku by měla stát 16 dolarů měsíčně

Sony chystá konkurenční službu Xbox Game Passu. Nyní máme další informace. Podle serveru GamesBeat společnosti VentureBeat by měla mít tři úrovně, které budou stát měsíčně 10, 13 a 16 dolarů.

O předplacené službě vše v jednom s kódovým označením Spartacus jsme poprvé slyšeli již v prosinci. Dozvěděli jsme se také o tom, že Spartacus by měl představovat sloučení služeb PlayStation Now a PlayStation Plus, k dispozici by měl být pro PS4 a PS5. Nyní přichází další podrobnosti o tom, co jednotlivé úrovně přinesou.

Tyto tři úrovně Sony údajně nazývá Spartacus Essential, Extra a Premium, přičemž první z nich je PlayStation Plus ve své současné podobě. I nadále bude stát 10 dolarů a každý měsíc předplatitelům zpřístupní hry, které si budou moci přidat do své knihovny. Vyšší úroveň Extra bude stát 13 dolarů a bude zahrnovat přístup ke stejným hrám a také ke katalogu her se stovkami starších her, které si bude možné stáhnout. Tento katalog by mohl být stejný jako katalog PS Now.

A konečně nejvyšší úroveň Premium, která měsíčně vyjde na 16 dolarů, bude zahrnovat všechny výše uvedené výhody spolu s přístupem ke streamovacím možnostem služby PS Now a knihovně klasických her. Kromě toho předplatitelům poskytne přístup k funkci Game Trials, která umožní stáhnout a zahrát si nové hry pro PS ještě před jejich vydáním. Je možné, že půjde o obdobu zkušebních verzí her od EA, v takovém případě by si hráči mohli zahrát titul před jeho oficiálním uvedením na trh pouze po určitý počet hodin.

Prozatím ještě není jasné, zda Sony do své služby zahrne i nové exkluzivní hry. Prezident a generální ředitel společnosti Sony Jim Ryan již dříve uvedl, že není udržitelné zařazovat do předplacené služby nové tituly, jejichž vývoj stojí stovky milionů. Nicméně Microsoft od té doby koupil společnost Bethesda a čeká jej akvizice společnosti Activision Blizzard. Tento technologický gigant přitom přidává tituly obou vývojářů do služby Xbox Game Pass, takže Sony bude mít co dělat, aby ze Spartaka udělal silnou konkurenci.

Podle dostupných informací by měl Spartakus v nadcházejících týdnech vstoupit do testovací fáze.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.