Foto: se svolením Sony

Sony Xperia 5 IV nabídne výkonný fotoaparát v kompaktním těle

Společnost Sony představila kompaktní model Xperia 5 IV, který potěší zejména sestavou fotoaparátů. Všechny tři zadní fotoaparáty telefonu – standardní širokoúhlý, ultraširokoúhlý a teleobjektiv – nabízejí vynikající funkci Real-time Eye AF pro dokonalejší portréty a jsou schopny superrychlého sériového snímání i se zapnutým HDR.

Zadní panel fotoaparátů telefonu Xperia 5 IV tvoří standardní širokoúhlý objektiv s ekvivalentem 24 mm, ultraširokoúhlý s ekvivalentem 16 mm a teleobjektiv s ekvivalentem 60 mm (teleobjektiv je mimochodem pevný – nejde o objektiv s optickým zoomem, který známe z modelu Xperia 1 IV). Každý z nich využívá 12megapixelový snímač. Přestože by se mohlo zdát, že 12 Mpx je málo, mluvčí společnosti Sony El Deane Naude uvedl, že jde o záměr, aby bylo možné dosáhnout vysokých rychlostí čtení u všech fotoaparátů a aby se díky větším pixelům maximalizovala citlivost při slabém osvětlení.

Každý z těchto zadních fotoaparátů je schopen dosáhnout rychlosti čtení 120 snímků za sekundu, což umožňuje nahrávání videa v rozlišení 4K/120p na každém z nich. Dokážou také pořizovat fotografie rychlostí 20 FPS s aktivovaným automatickým ostřením, automatickou expozicí a HDR. Selfie kameru tvoří taktéž nový 12megapixelový snímač.

Mimo zajímavé fotografické funkce nabízí Xperia 5 IV 6,1palcový OLED panel s rozlišením 1080p, obnovovací frekvencí 120 Hz a vysokým poměrem stran 21:9, čipset Snapdragon 8 Gen 1 a baterii s kapacitou 5 000 mAh (s bezdrátovým nabíjením). Je vybaven 8 GB RAM a 128GB úložištěm, stupněm krytí IP65/68 a nabídne také konektor pro sluchátka a slot pro kartu microSD. Telefonu disponuje také podporou sub-6GHz 5G (nikoli mmWave) a sadou výkonnějších stereo reproduktorů.

Xperia 5 IV by se měla začít prodávat 27. října za cenu začínající na 999 dolarech.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.