Foto: Pxfuel

Souboj v kleci se bude konat – Musk tvrdí, že zápas odvysílá živě na X

Zápas Elona Muska a generálního ředitele Meta Marka Zuckerberga v kleci pravděpodobně bude živě vysílán na platformě X (dříve Twitter). Podle Muska půjde získaný výtěžek na charitu pro veterány.

Generální ředitelka X (Twitteru) Linda Yaccarino sdílela Muskův tweet s komentářem, že už vybírá termín. Podle Zuckerberga však Musk prozatím nepotvrdil svou účast, na rozdíl od odhodlaného ředitele společnosti Meta. „Jsem připraven už dnes,“ napsal v neděli Zuckerberg.

Návrh na zápas v kleci se datuje od června, kdy se oba miliardáři dohodli prostřednictvím série příspěvků na svých sociálních sítích (Musk na X/Twitteru, Zuckerberg na Instagramu). Od konce června se ale o zápase mluvilo poněkud tišším tónem. Koncem července citovala agentura Reuters Zuckerberga, který prohlásil, že si není jistý, zda se souboj vůbec uskuteční.

Od chvíle, kdy návrh padl, byl Musk viděn, jak trénuje s Lexem Fridmanem, počítačovým vědcem zběhlým v brazilském jiu-jitsu, a také se šampionem UFC Georgem St-Pierrem. Prezident UFC Dana White byl prostředníkem mezi Muskem a Zuckerbergem.

O souboji se také mluví v kontextu zjevné snahy Zuckerberga rehabilitovat svou image, aby získal Muskovy příznivce, a to i v době, kdy jeho nová sociální síť Threads představuje největší konkurenční výzvu pro X (v oblasti krátkých příspěvků).

Zda k očekávanému souboji nakonec skutečně dojde, ale zatím nelze s jistotou říci. Pokud se tak stane, Zuckerberg, který byl viděn, jak intenzivně trénuje, a dokonce vyhrává zápasy MMA, zůstává jasným favoritem.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.