Foto: Unsplash

Společnost Apple kritizuje nařízení EU, potvrdila ale, že iPhone USB-C dostane

Ačkoli již dříve Apple mluvil o tom, že své iPhony vybaví konektorem USB-C, nyní tuto informaci přímo potvrdil. Spolu s tím ale společnost uvedla, že s nařízením Evropské unie, aby všechny telefony prodávané v členských zemích používaly tento konektor, nesouhlasí.

Greg Joswiak, senior viceprezident Applu pro marketing, odpověděl na otázku, zda jablečná společnost plánuje nahradit Lightning USB-C, takto: „To je pravda. Je zřejmé, že se budeme muset přizpůsobit; nemáme na výběr.“

V podobném tónu Joswiak dále pokračoval. Na otázku, kdy společnost plánuje tuto změnu provést, odpověděl: „Evropané jsou ti, kdo diktují načasování pro evropské zákazníky“. Podle rozhodnutí EU prozatím platí, že „všechny mobilní telefony a tablety“ budou muset být vybaveny USB-C do podzimu roku 2024.

Joswiak ale odmítl odpovědět na otázku, zda Apple bude iPhony s USB-C prodávat i mimo EU, nebo půjde jen o evropskou záležitost. Zcela otevřeně však dal najevo postoj Applu, a totiž, že s nařízením nesouhlasí a de facto je k přechodu právně nucen. Joswiak také zdůraznil, že se společnost vždy raději vydávala svými vlastními cestami. Nyní se ale zdá, že se nařízení podřídí. Zatím se totiž neobjevilo nic, co by naznačovalo, že Apple zkusí zákon obejít – například tak, že na evropské trhy bude dodávat iPhone vybavený bezdrátovým nabíjením (tedy bez nabíjecího portu), což by problém vyřešilo.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.