Foto: Pixabay

Společnost Dyson pracuje na nových domácích robotech

Společnost Dyson se rozhodla učinit krok za rámec robotických vysavačů a vysoušečů rukou, nově se bude snažit vyvinout roboty schopné pomáhat s domácími pracemi.

Společnost oznámila, že ve svém závodě na letišti Hullavington ve Wiltshire plánuje vytvořit velké robotické centrum, které bude probíhat práce na nových typech domácích robotů. V areálu bude pracovat 250 inženýrů robotiky.

Společnost, která byla založena ve Velké Británii a nyní sídlí v Singapuru, do vývoje nových technologií investuje velké prostředky a uvedla, že polovina z 2 000 lidí, kteří letos do společnosti nastoupili, jsou inženýři, vědci nebo programátoři. Najímá také inženýry robotiky napříč obory – včetně počítačového vidění, strojového učení, senzorů a „mechatroniky“.

Na videu pod článkem můžete vidět několik ukázek práce společnosti Dyson, které odhalila na Mezinárodní konferenci o robotice a automatizaci ve Filadelfii. Na videu jsou robotické paže, které zvedají talíře, láhev pracího prášku a plyšovou hračku – avšak jakých konkrétních zařízení do domácnosti bychom se mohli dočkat, odhaleno nebylo.

Společnost Dyson se celkově snaží rozšířit nabídku svých produktů. Nedávno vstoupila do oblasti audio technologií, a sice s produktem dystopicky vypadajících sluchátek s čističkou vzduchu i zvuku, o kterých jsme psali v jednom z předchozích článků. Sluchátka zatím sklízí rozporuplné ohlasy.

Některé další pokusy o přechod do jiných oblastí se ukázaly jako komerčně neúspěšné – zejména v roce 2019, kdy společnost opustila projekt týkající se elektromobilů.

Zdroj: bbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.