Foto: Unsplash

Společnost Snap propouští další zaměstnance

Ve šlépějích řady velkých společností se nyní vydala také společnost Snap. Mateřská společnost Snapchatu nyní propouští 10 % svých zaměstnanců. Ke konci třetího čtvrtletí roku 2023 společnost vykázala celkový počet 5 367 zaměstnanců, takže propouštění by se mělo dotknout přibližně 540 lidí.

Společnost Snap o tomto rozhodnutí hovořila v dokumentu pro Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) a uvedla, že toto propouštění zajistí nejlepší pozici společnosti pro realizaci jejích nejvyšších priorit a umožní, že bude mít kapacitu pro investice v budoucnu.

K propouštění došlo pouhý den předtím, než společnost Snap oznámí výsledky hospodaření za čtvrté čtvrtletí roku 2023. Podle časopisu Variety si společnost ve třetím čtvrtletí vedla docela dobře a překonala očekávání Wall Street asi o pět procent. Je to taktický krok, protože není populární, když zpráva o propuštění přichází poté, co se společnost chlubí vyššími zisky.

Jde o další vlnu propouštění v řadě, v listopadu Snap propustil 20 produktových manažerů. A v roce 2022 šlo dokonce o více než 1 300 zaměstnanců.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.