Foto: Unsplash

Společnosti Meta se daří, počet uživatelů stále roste

Aplikacím společnosti Meta se překvapivě daří. Facebooku během prvního čtvrtletí letošního roku přibylo 37 milionů uživatelů, čímž se celkový počet denních uživatelů zvýšil na 2,037 miliardy. Také počet denních uživatelů v rámci všech aplikací společnosti poprvé v historii vzrostl na více než 3 miliardy uživatelů.

Společnost o tomto nárůstu informovala ve své zprávě o výsledcích za první čtvrtletí roku 2023. Zuckerberg oznámil, že se společnost v době ekonomického poklesu zaměřuje na efektivitu, což vedlo ke zrušení tisíců pracovních míst. A je vidět, že plány vycházejí, Meta totiž vykázala za první čtvrtletí tržby ve výši 28,6 miliardy dolarů, což je o 3 % více než loni a zároveň jde o první růst tržeb za téměř rok.

I přes toto zvýšení však Zuckerberg potvrdil, že další propouštění je naplánováno na příští měsíc. Reality Labs stále zaznamenává velké ztráty, za poslední čtvrtletí prodělala necelé 4 miliardy dolarů. To je o něco méně než 4,3 miliardy dolarů, které společnost ztratila v předchozím čtvrtletí, ale Meta uvedla, že očekává, že v roce 2023 ztráty její divize metaverza převýší 14,3 miliardy dolarů, které ztratila v minulém roce. Zuckerberg přesto stále věří, že investice do metaverza se mu vrátí, i když v současné době se více obrací ke generativní umělé inteligenci. Podle jeho vyjádření se ale společnost bude věnovat oběma oblastem.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.