Foto: se svolením Nintendo

Středeční Nintendo Direct se zaměří na hry třetích stran

Již zítra nás čeká další Nintendo Direct. Je označován jako přehlídka partnerů a Nintendo v rámci něj představí hry pro Switch od vydavatelských a vývojářských partnerů, které vyjdou v první polovině letošního roku. Akce začne 21. února v 9 hodin našeho času.

Ačkoli Nintendo pořádá tyto předváděcí akce pravidelně, tato je důležitější než ostatní. Minulý týden Microsoft oznámil, že začne přinášet některé své tituly na konkurenční konzole, což předpokládá právě i Switch.

Podle Nintenda půjde o 25minutovou prezentaci, takže je možné, že se dozvíme i o hrách od jiných vývojářů. Zejména ale očekáváme, že budou prozrazeny nějaké novinky o tom, jaké hry na Switch přinese Microsoft. Microsoft pouze uvedl, že na jiné platformy dodá čtyři své hry, ale prozatím konkrétně neřekl které (podle dohadů by mělo jít o Hi-Fi Rush, Sea of Thieves, Halo a Gears of War).

Informace přichází v době, kdy Nintendo nemá pro platformu naplánováno mnoho vlastních first-party her (nebo o tom alespoň nevíme). Bohužel poslední zprávy také informují o tom, že plánovaný Switch 2 se odsouvá na rok 2025.

Zdroj: engadget.com