Foto: se svolením Capcom

Street Fighter 6 dorazí v roce 2023, hráči se mohou těšit na několik novinek

Před několika měsíci společnost Capcom prozradila, že chystá již šestý díl bojové série Street Fighter. Nyní známe další podrobnosti, kromě jiného i to, že tento nadcházející díl vyjde v roce 2023 pro PS 5, PS 4, Xbox Series X/S a PC.

Jak společnost slíbila v prvním teaseru, hráči v novém dílu opět najdou postavu Luka, který byl klíčový v pátém díle Street Fighter, fanoušky však potěší také další oblíbené postavy Ryu a Chun-Li. Vývojáři nicméně již dříve prozradili, že právě postava Luka bude „klíčovým hráčem v budoucnosti Street Fighteru“, není tedy příliš překvapující, že právě s ním se hráči opět setkají (a pravděpodobně i nadále budou setkávat).

Společnost Capcom k vývoji této kultovní bojové hry, jejíž první díl vyšel již v roce 1987, používá vlastní RE Engine, který umožňuje, aby vynikly i ty nejjemnější detaily, jako je například vzhled jednotlivých napínajících se svalů. Stejný RE Engine použila společnost i pro své další populární tituly, například včetně Resident Evil Village, Devil May Cry 5 a Monster Hunter: Rise.

Kromě nových režimů či ovládání speciálních pohybů Street Fighter 6 hráče potěší také zcela novou funkcí, a to komentářem v reálném čase, pomocí nějž se hráčí dozví zajímavé informace k jednotlivým zápasům. Tyto komentáře přitom budou nadabovány významnými komentátory bojových her (například Jeremym „Viciousem“ Lopezem) a budou podporovat titulky ve 13 jazycích.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.