Foto: Pixabay

Tesla začala prodávat novou verzi Modelu Y s delším dojezdem a nižší cenou

Pokud jste toužili po elektromobilu Tesla jejich přelomovým bateriovým článkem 4680, konečně je tu. Electrek uvedl, že Tesla začala prodávat Model Y ve variantě Standard Range AWD, která využívá články 4680 a nabízí dojezd 449 kilomentrů za 59 990 dolarů (o 3 000 dolarů méně než Long Range AWD). Nový model si zatím mohou zakoupit pouze zaměstnanci, nicméně podle zdrojů Electreku bude tato verze pro běžné zákazníky k dispozici v následujících týdnech.

Model Y obsahuje také několik prvků, které nebyly k vidění v žádné z předchozí výbav, a to například magnetickou středovou loketní opěrku a odkládací poličku. Tesla minulý týden na své akci “Giga Rodeo” v Texasu měla údajně předat pracovníkům několik těchto elektromobilů.

Články 4680 jsou dvakrát větší než stávající jednotky Tesla, ale mají pětkrát větší kapacitu. Díky tomu může Tesla buď prodloužit dojezd svých vozidel, nebo použít méně baterií pro zachování stejného dojezdu, což může snížit náklady.

Ačkoliv může chvíli trvat, než se baterie 4680 dostanou do všech elektromobilů Tesla, měly by pomoci udržet ceny na uzdě, prodloužit dojezdovou vzdálenost a nakonec vést k pověstnému vozu za 25 000 dolarů, jak kdysi uvedl generální ředitel Tesly Elon Musk.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.