Zdroj: pixahive.com

Testování nových opatření proti sdílení hesel Netflixu nepomáhá, právě naopak

Netflix zažívá krušné časy. V březnu letošního roku společnost uvedla, že v Kostarice, Chile a Peru v rámci testování zavede nová opatření, která mají zabránit neoprávněnému sdílení hesel mezi uživateli této streamovací služby. Princip je jednoduchý: postihuje uživatele, kteří neoprávněně sdílejí hesla, dodatečným poplatkem.

Netflix však definuje domácnost jako nejbližší osoby, se kterými konkrétní předplatitel žije. To znamená, že můžete sdílet heslo se spolubydlícími, ale například ne s rodinným příslušníkem, který žije na druhém konci města. Uživatelé Netflixu, kteří chtějí svůj účet sdílet s osobami mimo svou domácnost, si mohou za poplatek přidat další uživatele. Tento poplatek se pohybuje kolem 2 dolarů (v jednotlivých zemích se však liší).

Nový program začal Netflix testovat již v březnu, podle serveru Rest of World byly reakce uživatelů po rozhovoru s desítkou předplatitelů v Peru většinou negativní. Někteří uživatelé své předplatné Netflixu dokonce zcela zrušili, jiní svá hesla sdíleli i nadále bez jakýchkoli postihů ze strany společnosti.

Zdá se, že se Netflix v poslední době řeší také finanční potíže. Poté, co v prvním čtvrtletí roku 2022 oznámil ztrátu více než 200 000 předplatitelů (poprvé po deseti letech růstu), uvedl, že zvažuje přidání reklam, aby zvedl své příjmy. Akcie společnosti Netflix se propadly o 30 % a společnost hromadně propouští zaměstnance. Nepomáhá ani růst konkurenčních služeb Hulu či HBO Max. Jsme proto zvědaví, jakým směrem se Netflix nakonec posune a zda současné potíže ustojí.

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.