Foto: Unsplash

Twitch přináší nové nástroje v boji proti trollům – ověření pomocí telefonního čísla nebo e-mailu

Od srpna letošního roku Twitch řeší zvyšující se počet nenávistných útoků na své platformě. Řada streamerů se stala terčem tzv. nenávistných nájezdů, kdy jim trollové zahlcují chat nenávistnými a jinak obtěžujícími či nevhodnými zprávami. Ačkoli se Twitch nedávno rozhodl pro řešení a zažaloval útočníky u soudu, viditelně toto počínání nebylo příliš úspěšné. A není divu, identitu pachatelů se totiž nepodařilo zjistit. Šlo tak spíše jen o výkřik do tmy.

Vzhledem k přetrvávajícím potížím se proto společnost rozhodla k dalšímu kroku a na platformu přidala nové nástroje, které by měly pomoci v boji proti obtěžování. Konkrétně jde o přidání ověřování diváků streamu pomocí jejich telefonního čísla, případně e-mailu. Jen ověření uživatelé se pak budou moci chatu účastnit.

„Nyní mohou tvůrci a moderátoři vyžadovat, aby diváci před chatováním ověřili svůj účet pomocí telefonního čísla (nebo e-mailu),“ uvedla společnost ve svém prohlášení. Díky těmto novým nástrojům mohou tvůrci nastavit požadavek na ověření e-mailem nebo telefonem, a to zejména pro účty, které byly založeny teprve nedávno nebo daný kanál nesledují dlouho. Streameři tak mohou sami nastavit, u kterého účtu a za jakých podmínek budou vyžadovat ověření. Stejně tak mohou tvůrci udělovat výjimky – například pro diváky, které znají, pro VIP či předplatitele.

Twitch také přidal novou funkci, která pomůže s banováním útočných účtů. Vzhledem k tomu, že uživatel si může zřídit až pět účtů spojených s jedním telefonním číslem. Při zablokování jednoho účtu, budou automaticky zablokovány i ostatní propojené účty.

Více o nových nástrojích se dozvíte zde.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.