Foto: Unsplash

Twitter umožnil v rámci jednoho tweetu kombinovat fotografie, videa a soubory GIF

Twitter zavádí novou funkci pro Android i iOS, která umožňuje kombinovat text, fotografie, videa a soubory GIF v jednom tweetu. Funkce si poprvé všiml reverzní inženýr Alessandro Paluzzi již v dubnu, přičemž Twitter později v červenci potvrdil, že na multimediálních příspěvcích pracuje. Dříve bylo možné v jednom tweetu sdílet pouze jedno médium.

Pokud byste chtěli novou funkci vyzkoušet, postup je velmi jednoduchý – stačí klepnout na ikonu fotografie v rámci tweetu a přidat vybrané médium. Přidaný obsah se zobrazí vedle sebe nebo ve formátu mřížky, podle toho, kolik obrázků, videí nebo GIF souborů přidáte.

Prozatím se zdá, že uživatelé budou moci přidat celkem až čtyři média. Není však jasné, zda také tweety sdílené mimo platformu budou funkci podporovat. Podle zkušenostní některých uživatelů se multimediální obsah tweetu zobrazuje například i při sdílení na platformě Slack.

I přes drama kolem potenciální akvizice Twitteru Elonem Muskem platforma nepřestala zavádět nové funkce. Nedávno Twitter spustil videa na celou obrazovku v systému iOS a nekonečný seznam videí, ke kterému mají uživatelé přístup prostřednictvím karty Explore. Twitter také začal umožňovat předplatitelům Twitter Blue v Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu upravovat své tweety. Jde přitom o jednu z funkcí, po níž uživatelé volali již dlouho.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.