Foto: Pixabay

Twitter vydělává miliony dolarů na dříve zakázaných účtech

Podle Centra pro potírání digitální nenávisti (CCDH) nyní Twitter vydělává miliony dolarů na hrstce účtů, které byly dříve zakázány. CCDH odhaduje, že tato platforma si přijde na 19 milionů dolarů ročně na příjmech z reklamy z pouhých deseti účtů, které byly dříve zakázány za zveřejňování nenávistného obsahu a nebezpečných konspirací. Tyto účty byly obnoveny po převzetí Twitteru Elonem Muskem.

Skupina těchto desíti zahrnuje řadu vysoce postavených účtů spojených s extremismem a konspiračními teoriemi, včetně účtu influencera Andrewa Tatea, zakladatele Daily Stormer Andrewa Anglina či antivaxera Roberta Malonea.

Podle CCDH bylo po analýze zjištěno, že průměrně za jeden den tweety z těchto desíti účtů získaly dohromady 54 milionů zobrazení. Za rok by šlo až o 20 miliard zobrazení. S ohledem na to, že reklamy se objevují přibližně jednou za 6,7 tweetu a s přihlédnutím ke skutečnosti, že reklama na Twitteru stojí v průměru 6,46 dolaru na 1 000 zobrazení, bylo vypočítáno, že Twitter si právě u těchto účtů přijde již na zmiňovaných 19 milionů dolarů.

Ačkoli jde o odhad, který nemusí být zcela přesný, velmi dobře ukazuje, jak cenný může být pro platformu malý počet vysoce populárních účtů. Upozorňuje také na fakt, kolik může Twitter získat peněz, pokud na platformu vrátí ještě více kontroverzních uživatelů.

Nutno říci, že právě tento postup má společnost v plánu. Twitter totiž nedávno oznámil, že plánuje umožnit ještě více dříve zakázaným uživatelům odvolat se proti jejich pozastavení. Zvýšení příjmů je přitom pro tuto platformu zásadní, po převzetí Elonem Muskem totiž společnost po odlivu prominentních inzerentů přišla zhruba o 40 % příjmů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.