Foto: Unsplash

U iPhonu 15 se pravděpodobně dočkáme změny názvu, USB-C a dalších novinek

Jablečné telefony pravděpodobně čeká příští rok několik změn. Mezi ty zásadní patří, že společnost by měla svůj největší a nejdražší přístroj v roce 2023 nazvat iPhone 15 Ultra namísto iPhone 15 Pro Max. Tuto informaci přinesl reportér agentury Bloomberg Mark Gurman. Jen u názvu ale nezůstane. Gurman očekává, že iPhone 15 by měl kromě nového názvu přinést také nejvýznamnější redesign iPhonů od roku 2020, kdy Apple vydal iPhone 12. Mimo jiných „větších změn“ by zařízení měla být vybavena USB-C.

Gurman přitom již dříve napsal, že Apple testuje iPhony s USB-C. Tedy dříve, než Evropská unie zavede zákon, podle kterého budou muset být všechny nové smartphony vyrobené po roce 2024 vybaveny tímto portem. Je také pravděpodobné, že patnáctková řada bude vybavena průstřelem Dynamic Island z iPhonu 14 Pro, což tvrdí analytik Ross Young.

Řada chytrých telefonů společnosti Apple se v průběhu let dočkala několika změn názvu. V počátcích iPhonu, kdy společnost vydávala důležité aktualizace každé dva roky, nesly iterativní modely označení „S“. Od roku 2019 a diverzifikace řady na samostatné mainstreamové a prémiové varianty používá společnost označení „Pro“ a „Pro Max“ pro pojmenování svých nejpokročilejších modelů. Na začátku letošního roku se navíc vrátilo označení Plus, které Apple nepoužíval od roku 2017. Upuštění od označení Pro Max ve prospěch Ultra by dávalo velký smysl, protože řada Apple Watch nyní zahrnuje právě model Ultra.

Zdroj: engadget.com