Foto: se svolením Nintendo

V roce 2026 se dočkáme dalšího filmu Super Mario Bros.

Společnosti Nintendo a Illumination viditelně nechtějí usnout na vavřínech a na rok 2026 chystají další film na náměty videohry o kultovním instalatérovi s knírkem, a to v návaznosti na velký úspěch animovaného filmu Super Mario Bros. z loňského roku.

Podrobnosti o druhém filmu z této série, který by měl vyjít v USA konkrétně 3. dubna 2026, jsou bohužel zatím kusé. Sám tvůrce série Shigeru Miyamoto ale uvedl, že v rámci příběhu přemýšlí o dalším rozšíření Mariova světa a slíbil také, že film bude mít jasný a zábavný příběh.

Podle jeho popisu se přitom nezdá, že by mělo jít o přímé pokračování prvního dílu, i když ani to nelze vyloučit. Chris Meledandri ze společnosti Illumination nicméně zveřejnil, že tým již vytváří příběhové scény a vyvíjí kulisy pro nová prostředí. Animační práce by měly začít již brzy. Další film odehrávající se ve světě Super Mario Bros. bude v uveden 3. dubna 2026, do dalších regionů se dostane později téhož měsíce.

Film Super Mario Bros. při svém uvedení do kin v dubnu loňského roku naprosto překvapil, stal se totiž nejvýdělečnějším videoherním filmem v době premiéry. Do začátku června výdělek dosáhl celosvětově 1,3 miliardy dolarů.

Zdroj: engadget.com