Foto: Pixabay

Vedoucí pracovnice Twitteru dostala soudní příkaz, který Muskovi brání v jejím propuštění

Sinead McSweeney, globální viceprezidentka Twitteru pro veřejnou politiku se sídlem v Irsku, si podle zprávy deníku The Irish Times zajistila u dublinského vrchního soudu dočasný soudní příkaz, který má zabránit jejímu propuštění z Twitteru.

McSweeney tvrdí, že jí byly zablokovány pracovní účty na Twitteru a dublinská kancelář poté, co neodpověděla na e-mail, který Elon Musk zaslal zaměstnancům a v němž žádal, aby odpověděli „Ano“, a zavázali se k tak nové „extrémně tvrdé“ kultuře Twitteru. Pokud tak neudělají, čeká je odchod.

Musk rozeslal e-mail krátce po svém převzetí Twitteru a dal zaměstnancům něco málo přes den na to, aby potvrdili, zda chtějí ve společnosti zůstat. Pokud zaměstnanec na formuláři přiloženém k e-mailu nekliknul na „Ano“, Musk uvedl, že to bude považovat za výpověď. Těmto zaměstnancům Twitter poskytl dvouměsíční mzdu včetně benefitů a měsíční odstupné.

McSweeney tvrdí, že neklikla na „Ano“. Podle deníku The Times McSweeney na e-mail neodpověděla, protože v něm nebyla popsána přesná Muskova očekávání vůči zaměstnancům, kteří se rozhodli zůstat, a odstupné nesplňovalo její „smluvní nároky“. McSweeney 18. listopadu obdržela e-mail potvrzující její „dobrovolnou rezignaci“.

Přestože nakonec právníci Twitteru údajně uvedli, že McSweeney obnoví přístup k jejím účtům, podle deníku The Times je globální viceprezidentka stále zablokovaná a nemůže pracovat. Soudce Brian O’Moore v pátek McSweeney udělil soudní příkaz, který Twitteru brání ji propustit, nicméně neobnovuje její pracovní poměr. Soud se jejím případem bude znovu zabývat tento týden.

Muskův přístup k propouštění je chaotický. Mnohé z dříve propuštěných zaměstnanců žádá, aby se vrátili a některé, které přesvědčoval, aby zůstali (např. Robin Wheeler, bývalou šéfku prodeje reklamy na Twitteru), nakonec stejně propustil. Nyní nový šéf Twitteru však tvrdí, že nyní s propouštěním skončil a začne najímat nové zaměstnance.

Zdroj: theverge.com