Foto: Unsplash

YouTube brání mobilním aplikacím blokujícím reklamy v přístupu ke svým videím

Válka platformy YouTube s nejrůznějšími blokátory reklam ještě zdaleka neskončila. Tentokrát se společnost zaměřila na nástroje, které umožňují sledování bez reklam na mobilních zařízeních. Video platforma vlastněná Googlem oznámila, že posílila možnosti vymáhání u aplikací třetích stran, které porušují její podmínky.

Konkrétně jde o mobilní aplikace, které lze používat k přístupu k videím, aniž by vás přerušovaly reklamy. Když takovou aplikaci používáte, může docházet k problémům s vyrovnávací pamětí nebo se zobrazí chybová zpráva „Následující obsah není v této aplikaci dostupný“.

Společnost uvádí, že její podmínky neumožňují aplikacím třetích stran vypnout reklamy, protože to podle ní brání tomu, aby byl tvůrce odměňován za sledovanost. Stejně jako to dělá v posledních několika měsících od doby, kdy začala bojovat proti blokátorům reklam, doporučuje YouTube, abyste se zaregistrovali k prémiovému členství, pokud se chcete dívat bez reklam. YouTube Premium vás vyjde na 179 korun měsíčně.

V listopadu YouTube oznámil, že zahájil celosvětové úsilí, v rámci nějž vyzval diváky se zapnutými blokátory reklam, aby reklamy na YouTube povolili, nebo vyzkoušeli službu YouTube Premium. Tato snaha začala tím, že se při každém použití blokátoru reklam zobrazilo vyskakovací okno s upozorněním, že je to v rozporu s podmínkami používání webu. Brzy poté jste mohli se zapnutým blokátorem reklam přehrát pouze tři videa, a poté nebylo možné načíst žádné. Společnost Google později přiznala, že pokud máte nainstalovaný blokátor reklam, může dojít k neoptimálnímu sledování, což například zahrnovalo delší dobu, než se video načetlo.

Zdroj: engadget.com