Foto: Wikimedia Commons

Zemřel bývalý nejhledanější hacker světa Kevin Mitnick

Kevin Mitnick, který byl kdysi jedním z nejhledanějších hackerů na světě, zemřel 16. července ve věku 59 let. Podle nekrologu Mitnick více než rok bojoval s rakovinou slinivky a léčil se v lékařském centru Pittsburské univerzity. “Jeho život se čte jako beletristický příběh,” píše se v nekrologu. Mitnick byl nadané dítě a již ve 12 letech přišel na to, jak zneužít systém veřejné dopravy v Los Angeles. Vytvořil si vlastní děrné štítky a celé dny poté mohl jezdit zdarma autobusy. Do počítačového systému poprvé nelegálně pronikl už v roce 1979, ale teprve v roce 1988 byl usvědčen a odsouzen k 12 měsícům vězení za kopírování softwaru.

Ani to jej však neodradilo. Po propuštění, i když byl stále pod policejním dohledem, se naboural do počítačů hlasové pošty společnosti Pacific Bell a v nelegální aktivitě pokračoval i v průběhu 90. let. Mitnick se také podílel na krádežích tisíců kreditních karet, ale v nekrologu se píše, že si “od žádné ze svých obětí nevzal ani cent”. Nakonec byl v roce 1995 dopaden a obviněn z nezákonného používání telefonního zařízení a z počítačového podvodu.

Mitnick zůstal za mřížemi pět let, avšak dobu strávenou ve vězení označil za “dovolenou”. Poté změnil směřování své kariéry a rozhodl se stát etickým hackerem a konzultantem v oblasti kybernetické bezpečnosti. V roce 2011 se stal spolumajitelem společnosti KnowBe4, která poskytuje klientům školení o bezpečnostním povědomí a platformu pro simulaci phishingu. Mitnicka přežila jeho manželka Kimberley Mitnicková a jejich nenarozené dítě.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.