Foto: Unsplash

Apple údajně pracuje na levnější náhlavní soupravě pro smíšenou realitu

V průběhu minulého roku společnost Apple prozradila, že chystá vlastní náhlavní soupravu pro smíšenou realitu. Nepříjemně však překvapila očekávaná cena, která se má pohybovat kolem 3 000 dolarů (což je dvojnásobek ceny headsetu Quest Pro, který Meta uvedla na trh v loňském roce). Podle poslední zprávy agentur Bloomberg a The Information se však zdá, že společnost již nyní pracuje na cenově dostupnější verzi tohoto headsetu (cena by se měla blížit ceně Quest Pro). Nižší cena se však podepíše na kvalitě, Apple totiž uvažuje o použití levnějších komponent.

A zatímco vlajkové zařízení bude mít interní displeje s rozlišením 4K pro každé oko, jeho cenově dostupnější protějšek bude pravděpodobně používat displeje s nižším rozlišením. Zvažuje se také použití menšího množství kamer a pomalejších procesorů, což by zase eliminovalo potřebu interních ventilátorů.

Apple by také mohl po uživatelích požadovat, aby si u levnější náhlavní soupravy ručně upravovali zorné pole (což by znamenalo absenci motorku, který to dokáže automaticky). Možná bude chybět také vlastní bezdrátový čip H2, který by umožnil lepší kompatibilitu se sluchátky AirPods.

Podle agentury Bloomberg technologický gigant vyvíjí vlastní čip Bluetooth a WiFi, který do roku 2025 nahradí čip Broadcom. Podle dostupných informací by se společnost Apple mohla rozhodnout použít tento vlastní čip také proto, aby zabránila ovlivnění ceny zařízení společností třetích stran.

Levnější náhlavní souprava pro smíšenou realitu je podle všeho prozatím na úplném začátku vývoje a Apple zatím nesestavil funkční prototyp. Podle agentury Bloomberg však na obou náhlavních soupravách pracuje většina z 1 000členné technologické vývojové skupiny. Je proto možné, že tato novinka bude uvedena na trh možná již příští nebo přespříští rok. Kvůli této práci byl však pozastaven vývoj brýlí pro rozšířenou realitu, které měly v budoucnu nahradit iPhone. Není proto jasné, zda budou vůbec někdy uvedeny na trh.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.