Foto: se svolením Samsung

Co Samsung představí na své nejbližší akci Unpacked

Samsung pořádá 10. srpna svoji další akci Unpacked, očekávání jsou přitom velká. Společnost využila minulé letní akce k představení nových skládacích telefonů, chytrých hodinek a sluchátek – a v podstatě totéž nás čeká i letos.

Sledovat akci bude snadné, vysílána totiž bude živě online – přenos začne v 15 hodin našeho času a dostupný bude na webových stránkách společnosti Samsung a na YouTube.

Nejočekávanějším zařízením jsou skládací telefony Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip. Na uniklé rendery zmíněných telefonů se můžete podívat zde. Galaxy Z Fold 4 by měl přinést vyšší výkon (pravděpodobně se dočkáme Snapdragonu 8+ Gen 1 spárovaným s 12 GB nebo 16 GB RAM). Dále se můžeme těšit na vylepšený 50Mpx primární fotoaparát, 12Mpx ultraširoký snímač a 16Mpx kameru pod displejem. Samozřejmostí bude také 10Mpx selfie fotoaparát. Prozatím ale není jasné, jaké Galaxy Z Fold 4 nabídne úložiště, spekuluje se o 256 GB nebo 128 GB.

Galaxy Z Flip 4 nepřinese žádnou velkou změnu designu a i vylepšení pod kapotou bude oproti Galaxy Z Fold 4 menší. Přestože i v tomto případě můžeme očekávat Snapdragon 8+ Gen 1, stále by měl nabídnout „jen“ 8 GB RAM, až 256GB nerozšiřitelné úložiště a 6,7palcový 120Hz displej. Potěšit by mohla 3 700mAh baterie (oproti 3 300mAh Flipu 3) a 25W nabíjení (oproti 15W). I zde by se měl objevit 12Mpx zadní fotoaparát a 10Mpx selfie kamera.

Velká očekávání panují také ohledně hodinek Galaxy Watch 5 a 5 Pro, jejichž rendery se již také objevily. Model Pro by se měl pochlubit titanovým rámečkem (místo původního ocelového). Měli bychom se dočkat také podpory aplikace Samsung Health.

Vzhled klasického modelu Galaxy Watch 5 by se neměl proti loňskému modelu příliš lišit. Nicméně hodinky by měly mít o 10 % větší baterii, otázkou ale je, zda to ovlivní i výdrž baterie.

I nová bezdrátová sluchátka Galaxy Buds Pro by měla vypadat v podstatě stejně jako stávající model, který byl představen v lednu 2021. Zvěsti ale naznačují, že se pochlubí větší baterií a podporou 24bitového zvuku. Dočkat bychom se měli i aktivního potlačení hluku a podpory párování s více zařízeními.

Kromě výše uvedených produktů se pravděpodobně dočkáme ještě jednoho nebo dvou dalších překvapení.

Zdroj: engadget.com