Foto: Unsplash

Google údajně plánuje změny ve svém vyhledávači

Rozmach umělé inteligence je v poslední době znatelný. Podle deníku New York Times Google již příští měsíc plánuje vydat nové vyhledávací nástroje založené na umělé inteligenci. Na podzim tohoto roku by měly přibýt další podobné funkce.

Nicméně nové funkce budou zpočátku k dispozici výhradně v USA, a to pouze pro jeden milion uživatelů. Bohužel zatím není jasné, co přesně budou nástroje nabízet, ale je velmi pravděpodobné, že využijí potenciálu experimentálního chatbota Bard. Vyvíjeny jsou pod kódovým označením Magi.

Plány jsou součástí snahy společnosti Google držet krok s novými konkurenčními technologiemi, mezi něž patří zejména chatbot Bing od Microsoftu a ChatGPT od OpenAI. Mnozí se domnívají, že právě tito chatboti by (navzdory jejich nedostatkům) jednoho dne mohli nahradit tradiční vyhledávače, jako je Google.

Podle NYT je pozice Googlu skutečně ohrožena, jelikož Samsung zvažuje, že ve svých mobilních zařízeních nahradí stávající výchozí Google vyhledávačem Bing, přičemž tato dohoda Googlu se Samsungem představuje 3 miliardy dolarů ročně (za zmínku také stojí, že podobnou dohodu má společnost uzavřenou s Applem, a to v hodnotě zhruba 20 miliard dolarů). Je tedy zřejmé, že Googlu jde o hodně.

Kromě nových funkcí vyvinutých v rámci projektu Magi plánuje Google také radikálnější přestavbu svého vyhledávače. Zatím ale neexistuje žádný konkrétní časový plán, kdy novou technologii uvolní. Již nyní se ale zdá, že větší změny dříve nebo později přijdou.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.