Foto: Pixabay

Meta chystá nový produkt – sluchátka s kamerami a AI funkcemi

Není žádným tajemstvím, že Meta má ambice se prosadit jako společnost zaměřená na umělou inteligenci. Nepřekvapí proto, že nyní pravděpodobně chystá nový hardwarový projekt, který jí v tomto směřování pomůže. Mělo by jít o sluchátka využívající umělou inteligenci.

Projekt, který je nyní pravděpodobně ve své nejranější fázi, nese název Camerabuds, protože sluchátka budou opatřena dvěma kamerami směřujícími ven, které by měly být schopné detekovat okolí uživatele a podporovat AI funkce v reálném čase (v tomto ohledu to zní podobně jako to, co společnost udělala s multimodálními AI funkcemi ve svých chytrých brýlích).

Prozatím není jasné, zda tento projekt bude dokončen. Mark Zuckerberg údajně již viděl několik možných návrhů zařízení, ale zatím s žádným nebyl spokojen. Existují také obavy technického rázu, jako jsou problémy s výdrží baterie a teplem, a také řada otázek ohledně soukromí, které se s nositelnými zařízeními s kamerou pojí. Potenciální problém by mohli představovat také lidé s dlouhými vlasy, protože jejich vlasy by blokovaly pohled kamer.

Nicméně Meta má v oblasti hardwarových projektů poněkud rozporuplné výsledky. V roce 2022 například ukončila výrobu řady chytrých reproduktorů Portal a zrušila dlouho připravované chytré hodinky s kamerou. Nejnovější verze jejích chytrých brýlí Ray-Ban, které jsou vybaveny umělou inteligencí, však byly přijaty pozitivněji.

Integrace Meta AI do dalšího kusu hardwaru by také bylo do značné míry v souladu s ambicemi společnosti konkurovat ostatním předním firmám zabývajícím se umělou inteligencí. Zatímco hardware zaměřený na umělou inteligenci, jako je Rabbit R1 a Humane AI Pin, zatím příliš neuspěl, Meta pravděpodobně doufá, že integrace jejích nejnovějších AI funkcí do zařízení, které jsou lidé již zvyklí nosit, jako jsou sluchátka, bude výrazně prodejnější.

Zdroj: engadget.com