Foto: se svolením Bethesda

Microsoft pravděpodobně přinese hry Starfield a Indiana Jones od Bethesdy na PS5

Herní divize Microsoftu zřejmě zvažuje výraznou změnu své strategie, pokud jde o populární herní tituly. Už nějakou dobu se proslýchá, že společnost na Nintendo Switch a PlayStation 5 přinese dobře hodnocenou hru Hi-Fi Rush z loňského roku a Sea of Thieves. Společnost by však měla na PS5 přinést i některé ze svých exkluzivních hitů pro Xbox, což by znamenalo výraznou změnu dosavadní politiky.

O víkendu server XboxEra informoval, že Microsoft na PS5 ještě letos přinese Starfield od Bethesdy (svou stěžejní hru pro rok 2023), někdy po vydání rozšíření Shattered Space. Ze zprávy vyplývá, že Microsoft získal další vývojářské sady pro PS5, aby pomohl portovat své hry na konzoli od Sony.

Pro PlayStation 5 by mohla být vytvořena hra Indiana Jones and the Great Circle od MachineGames. Podle serveru The Verge by se tato akční adventura měla na platformě Sony objevit jen několik měsíců poté, co letos debutuje na PC, Xboxu a Game Passu.

Microsoft se snaží zvýšit ziskovost své herní divize. Nedávno v této oblasti propustil přibližně 1 900 zaměstnanců, a to jen několik měsíců po uzavření převzetí společnosti Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolarů.

Některé hry pro Xbox jsou již dostupné na PlayStationu a Switchi, například Minecraft Dungeons. V rámci své desetileté dohody o vydávání titulů Call of Duty na konzolích Nintendo Microsoft naznačil, že na Switch a/nebo jeho nástupce přinese i další hry pro Xbox.

Pravděpodobně nebude trvat příliš dlouho, kdy se dozvíme další podrobnosti o změně multiplatformní strategie Microsoftu. Tato společnost prý chystá veřejné oznámení, o něž se podělí koncem tohoto měsíce.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.