Foto: se svolením Microsoft

Microsoft přináší do Bingu a Edge AI nástroj pro generování obrázků DALL-E

Chatbot Bing od Microsoftu nejenže může být nápomocný při hledání odpovědí, ale nově dokáže pomoci i s tvorbou fiktivních obrázků. Společnost představila náhled aplikace Bing Image Creator, která přidává generování obrázků umělou inteligencí OpenAI DALL-E jak do vyhledávání Bing, tak do postranního panelu v prohlížeči Edge. Stačí chatbota požádat, aby vytvořil obrázek buď s přímým popisem, nebo v návaznosti na předchozí dotaz. Pokud například přemýšlíte, jak si zdokonalit obývací pokoj, můžete požádat Bing, aby vám na základě vašich kritérií nakreslil několik návrhů.

Microsoft si je nicméně vědom toho, že se věci mohou snadno zvrtnout. Společnost tvrdí, že uplatňuje další ochrany nad rámec ochrany OpenAI. Podle jejích slov uživatelům zabrání vytvářet potenciálně škodlivé obrázky. Microsoft také výslovně uvádí, že obrázky jsou vytvářeny čistě umělou inteligencí.

Nástroj Bing Image Creator je prozatím k dispozici pouze vybraným uživatelům (jak na PC, tak na mobilních zařízeních). Pokud patříte do testovací skupiny, budete muset přepnout do kreativního režimu, abyste si generátor mohli vyzkoušet. Prozatím je podporována pouze angličtina, na dalších jazycích Microsoft pracuje.

Do budoucna přitom společnost plánuje Bing obohatit i o další nástroje využívající umělou inteligenci. Máme se tedy ještě na co těšit.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.