Foto: Unsplash

Na internet údajně unikly části zdrojového kódu Twitteru

Twitter nyní řeší další z řady potíží – zveřejněné soudní spisy ukazují, že na internet unikly části zdrojového kódu této sociální sítě. Informaci přinesl deník New York Times.

Podle soudních spisů se Twitter snažil, aby byl kód stažen ze sítě Github, kde byl zveřejněn. Kód byl sice ještě téhož dne odstraněn, ale podrobnosti o tom, jak dlouho byl kód na webu zpřístupněn, nebyly zveřejněny, stejně jako rozsah úniku.

V rámci žádosti o odstranění kódu společnost Twitter rovněž požádala americký okresní soud pro severní okres Kalifornie, aby nařídil serveru Github odhalit totožnost uživatele, který kód zveřejnil, i těch, kteří k němu získali přístup a stáhli si jej.

New York Times uvádí, že podle zdrojů ze společnosti zasvěcených do interního vyšetřování úniku mají vedoucí pracovníci Twitteru podezření, že jde o dílo nespokojeného zaměstnance, který odešel v průběhu posledního roku. Elon Musk koupil Twitter loni v říjnu a ihned přistoupil k propouštění. Celkem již došlo k odchodu 80 % zaměstnanců.

Vedoucí pracovníci Twitteru se obávají, že únik kódu by mohl posílit budoucí hackerské snahy, ať už odhalením nových exploitů, nebo umožněním přístupu k datům uživatelů Twitteru. Pravdou je, že ať už to bude jakkoli, hrozba otevřeného hackerského útoku by mohla být poslední kapkou pro mnohé inzerenty i uživatele.

Zdroj: engadget.com