Foto: Unsplash

Náhlavní souprava od Applu by se měla objevit letos na jaře

Po letech vývoje je netrpělivě očekávaná náhlavní souprava pro rozšířenou a virtuální realitu od Applu téměř hotová. Podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg jablečná společnost plánuje zařízení oznámit na jaře před červnovou konferencí WWDC.

Skutečnost, že bychom se headsetu konečně mohli dočkat, podporuje také fakt, že se Apple rozhodl podělil o náhlavní soupravu s několika významnými vývojáři softwaru a poskytl jim svůj nový software xrOS. Gurman očekává, že zatímco oznámení náhlavní soupravy Reality Pro bude na jaře, na trhy by se měla dostat na podzim letošního roku.

Vzhledem k tomu, že Apple nyní většinu pozornosti upírá k dokončení tohoto headsetu, ovlivní to zbytek produktové řady společnosti pro letošní rok. Co se týče softwaru, nejnovější verze operačního systému iOS pravděpodobně nabídne jen málo zásadních změn (softwaroví inženýři se totiž věnují primárně vývoji xrOS). Totéž podle Gurmana platí pro macOS 14.

Současná situace se ale výrazněji dotkne také hardwarových plánů společnosti. Apple neplánuje žádné velké aktualizace svých iPadů, Apple Watch ani audia. Nových modelů iPadů Pro s displeji OLED se podle Gurmana dočkáme nejdříve v roce 2024. Zklamáním by podle něj měl být také chystaný křemíkový Apple MacPro. Počítač by měl mít stejný design jako jeho předchůdce z roku 2019 a kvůli architektuře čipových sad Apple řady M si nebudete moci sami upgradovat operační paměť počítače.

Je tedy vůbec něco, na co se mohou fanoušci jablečných zařízení těšit? Určitě ano. Například nový 15palcový MacBook Air a iPhone 15. Gurman uvádí, že celá řada iPhone 15 bude vybavena novou funkcí Apple Dynamic Island a nabíjením přes USB-C.

Zdroj: engadget.com