Foto: se svolením LEGO

Nová LEGO sada Pán prstenů: Roklinka překvapuje svými detaily

Patříte mezi skalní fanoušky Pána prstenů a k tomu i stavebnice LEGO? Pokud ano, pak vás jistě nenechá chladnými nejnovější sada ICONS 10316 Pán prstenů: Roklinka za 500 dolarů. A je potřeba říci, že jde o skutečně monumentální „kousek“. Stavebnice obsahuje 6 167 dílků, 15 figurek, kachlové střechy, nápadité oblouky a řadu dalších prvků, které umožňují ztvárnit hned několik scén z filmů.

Skvělou zprávou jsou i detaily, které nejsou nalepovací (a tedy i méně trvanlivé), ale společnost přímo vyrobila originální kostičky s potiskem. Frodo tak dostane svou mitrilovou zbroj a například Bilbo pilně pracuje na své knize. Mnoho dalších prvků je vykresleno do neuvěřitelných detailů a například Gimliho helma vypadá fantasticky.

https://www.lego.com/en-us/product/the-lord-of-the-rings-rivendell-10316
Zdroj: LEGO

Zajímavé je i to, že LEGO u této sady zvolilo stavebnicový přístup, kdy lze využít několik různých dílů ke stavbě. Tento přístup navrhl jeden z fanoušků společnosti už téměř před deseti lety.

LEGO se v poslední době stalo mistrem v proměňování nostalgie dospělých ve vlastní zisky a jen v minulém roce nabídlo hned několik stavebnic (články najdete zde, zde, zde a zde), které byly určeny mnohem spíše než pro děti právě pro dospělé nadšence a sběratele.

Sada Pán prstenů: Roklinka bude k dispozici od 5. března pro členy LEGO VIP programu, od 8. března pak i pro ostatní zájemce.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.