Foto: se svolením Sony

PlayStationu VR2 se dočkáme 22. února, cena nepříjemně překvapí

Společnost Sony konečně prozradila, kdy přesně se dočkáme headsetu pro virtuální realitu nové generace a kolik bude stát. Cena přitom nemile překvapila, je totiž mnohem vyšší, než mnozí očekávali.

PlayStation VR2 se na trh dostane 22. února (tedy přesně rok poté, co Sony odhalila design zařízení) a bude stát neuvěřitelných 550 dolarů (v přepočtu tedy asi 15 tisíc korun). Pro srovnání jde o vyšší částku, než kolik stojí PlayStation 5, tedy základní hardware, který budete k headsetu potřebovat.

PS VR2 bude dodáván s ovladači Sense a stereofonními sluchátky. Balíček s hrou Horizon Call of the Mountain vyjde na 600 dolarů a nabíjecí stanice pro ovladače bude stát dalších 50 dolarů. Předobjednávky budou startovat již od 15. listopadu.

Nejnovější VR hardware od Sony má rozlišení displeje 2000 x 2040 pixelů pro každé oko, podporu 4K HDR, 110stupňové zorné pole a obnovovací frekvenci až 120 Hz. Bude podporovat 3D zvuk a sledování očí, zatímco ovladače Sense se pochlubí haptickou zpětnou vazbou a adaptivními triggery z DualSense.

Cena PS VR2 je smutným příkladem zdražování ze strany Sony. Příští rok v lednu bude představen prémiový ovladač DualSense Edge pro PS5, který bude stát 200 dolarů, což je cena těch nejšpičkovějších ovladačů.

Přestože hry pro PS VR nebudou s nejnovějším headsetem kompatibilní, při uvedení na trh by mělo být k dispozici více než 20 her (mezi jinými tituly například také No Man’s Sky, Among US VR, Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord, Star Wars: Tales From The Galaxy’s Edge či Resident Evil Village).

Zdroj: engadget.com