Foto: Unsplash

Poté co Musk omezil tweety, zaznamenává Bluesky rekordní návštěvnost

V sobotu Elon Musk udělal neuvěřitelně nepopulární rozhodnutí týkající se Twitteru – každý, kdo si Twitter nezaplatí, si bude moci přečíst jen určitý počet tweetů denně. Není divu, že toto nařízení mezi uživateli způsobilo obrovskou vlnu nevole a pro řadu z nich šlo o poslední kapku. Mnozí začali hledat konkurenční platformy a pravděpodobně velká část z nich našla útočiště na Bluesky.

Bluesky Social je nejnovějším projektem bývalého zakladatele Twitteru Jacka Dorseyho. Platforma je v mnoha ohledech podobná Twitteru, až na to, že jde o decentralizovanou síť, což by ji podle zastánců mohlo osvobodit od některých kontroverzí a komplikací Dorseyho bývalé platformy.

Bluesky je ale v současné době pouze pro zvané, což znamená, že k získání účtu musíte být pozváni stávajícím uživatelem Bluesky, který vám zašle kód, který lze následně použít k založení účtu. Rekordní návštěvnost této sociální sítě v posledních dnech může být známkou přílivu nově aktivovaných účtů, ale stejně tak může být jen více využívána již založenými účty.

Twitter klesá na pomyslné dno od doby, kdy jej Musk koncem loňského roku převzal. Někteří kritici se domnívají, že nyní by mohlo dojít k jeho konečnému pádu. Alternativní platformy (například decentralizované weby Mastodon či Nostr) však zatím nedokázaly status Twitteru ohrozit.

Právě Bluesky by teoreticky mohl Twitter jednoho dne nahradit. Zatím ale zůstává platformou s poměrně malou uživatelskou základnou a velkými plány. V současné době má tato sociální síť přibližně 50 000 uživatelů. Protokol, na kterém je postavena, je stále ve vývoji.

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.