Foto: se svolením Truth Social

Sociální síť Donalda Trumpa se objevila v obchodě Google Play

Sociální síť Donalda Trumpa Truth Social se po několikaměsíčním zpoždění nakonec přeci jen objevila v obchodě Google Play. K prodlevě došlo kvůli obavám z politiky moderování obsahu. Podle amerického zpravodajského webu Axios se obě strany dohadovaly o schválení aplikace již od konce srpna.

Služba Truth Social byla v obchodě App Store společnosti Apple spuštěna již v únoru, ale uživatelé systému Android museli až dosud používat buď webovou verzi aplikace, nebo ji přenést přímo z jiného zařízení.

Google údajně poukázal na problémy s moderováním obsahu aplikace, včetně fyzických hrozeb a obsahu, který podněcoval k násilí. Společnost vyžaduje, aby všechny aplikace s obsahem vytvářeným uživateli měly zásady, které zabrání zneužívání (například násilným výhrůžkám) a také mechanismy pro prosazování těchto pravidel. Služba Truth Social tyto standardy zřejmě nesplňovala, když se v srpnu poprvé pokoušela o spuštění na zařízeních se systémem Android. Zdá se, že nyní se ale řešení našlo.

„Aplikace mohou být distribuovány v Google Play za předpokladu, že splňují naše nařízení pro vývojáře, včetně požadavku na účinné moderování obsahu vytvářeného uživateli a odstraňování nevhodných příspěvků, jako jsou ty, které podněcují k násilí,“ uvedl mluvčí společnosti Google v prohlášení. Více informací však nesdělil.

Truth Social není jedinou aplikací, která byla kvůli těmto zásadám podrobena mimořádné kontrole. Google se odvolával na stejné podmínky, když loni v lednu vyřadil z obchodu s aplikacemi aplikaci Parler. Tato aplikace byla v září letošního roku v obchodě znovu obnovena.

Zdroj: engadget.com