Foto: App Store

Trumpova sociální síť Truth Social byla spuštěna v systému iOS

Včera jsme vás informovali o tom, že na 21. února bylo naplánováno spuštění Trumpovy sociální sítě Truth Social. A to se také skutečně stalo – platforma totiž byl spuštěna v App Store. Tuto informaci uvedl server CNET, čímž potvrdil prohlášení produktového ředitele Truth Social Billyho B.

Nicméně podle CNET mají někteří uživatelé iOS problémy s vytvářením účtů. Podle dostupných informací se některým při pokusu o zadání data narození, e-mailu nebo telefonního čísla zobrazí chybová zpráva, zatímco jiní tvrdí, že byli zařazeni na čekací listinu.

Pokud Truth Social nezaznamená žádný podobný zádrhel jako loni na podzim, kdy si hackeři přivlastnili uživatelské jméno „donaldjtrump“ a zveřejnili obrázek prasat, psali nadávky apod., bude spuštění znamenat Trumpův návrat na sociální sítě. Po útoku na americký Kapitol 6. ledna Twitter a Facebook bývalého prezidenta zakázaly.

Než byla testovací verze Truth Social loni na podzim stažena, kód webu ukazoval, že běží na většinou neupravené verzi open-source softwaru Mastodon. V říjnu organizace Software Freedom Conservancy obvinila společnost The Trump Media and Technology Group (TMTG) z porušení licence AGPLv3 Mastodon, a to protože nesdílela zdrojový kód platformy. Webové stránky o dva týdny později přidaly speciální sekci obsahující archiv ZIP se zdrojovým kódem.

V rámci nové sociální sítě budou uživatelé zveřejňovat tzv. Truths (což bude obdoba tweetů). A příspěvky budou moci znovu sdílet na své časové ose, aby se zvýšil jejich dosah. Podle nových informací společnost pracuje na pravidlech ověřování, která zveřejní v rámci příštích týdnů. Zdá se také, že TMTG pracuje na funkci přímého zasílání zpráv.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.