Foto: Unsplash

Sociální síť Threads možná bude v prosinci konečně dostupná i v Evropě

Společnost Meta se rozhodla svým způsobem obejít předpisy Evropské unie týkajícími se online služeb, aby mohla do zemí EU konečně přinést Threads. Podle deníku The Wall Street Journal zpřístupní společnost Meta službu Threads v prosinci v celé Evropě a v souladu s politikou EU umožní uživatelům přístup k platformě bez nutnosti vytvořit si profil. Threads přitom dosud nebyla dostupná v EU, jelikož nesplňovala požadavky ohledně soukromí uživatelů.

Platforma Threads byla poprvé spuštěna pro většinu světa v červenci jako alternativa ke stále více vyhraněnějšímu X Elona Muska, v prvním týdnu přitom dosáhla neuvěřitelných 100 milionů uživatelů, ale nyní zaznamenává určitý pokles. Platforma vlastněná Metou má v současnosti asi 73 milionů aktivních uživatelů ve srovnání s 365 miliony uživatelů X.

Expanze do EU nepochybně zvýší globální angažovanost služby Threads, ale jen čas ukáže, jak rychle a v jakém rozsahu. V říjnu generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg předpověděl, že by Threads mohla v příštích několika letech dosáhnout jedné miliardy uživatelů, přičemž Instagram, pomocí kterého si uživatelé mohou rychle vytvořit účet Threads, má přes dvě miliardy aktivních uživatelů, ale hranice jedné miliardy dosáhl až osm let po spuštění. Šéf Instagramu Adam Mosseri také nedávno oznámil skvělou zprávu, a totiž že smazáním účtu Threads se neodstraní přidružený účet na Instagramu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.