Foto: se svolením Valve

Steam rozšiřuje nabídku svých služeb, kromě hraní her si uživatelé budou moci přečíst o novinkách z herního světa

Herní platforma Steam společnosti Valve Corporation má smělé plány, kromě nabídky her, herního softwaru a zprostředkování multiplayerového zázemí pro hráče, totiž přichází s další službou. Nově totiž bude také jakýmsi centrem zpráv o herních novinkách a přidružených tématech týkajících se herního světa. Zdá se přitom, že Steam zprávy bude pouze zprostředkovávat, a to na základě rozhodnutí kurátorů (jde o členy komunitu Steam, kteří dosud doporučovali ostatním uživatelům zajímavé tipy na hry).

Společnost se na svém blogu pochlubila, že první kolekce zajímavých článků například zahrnuje nejlepší weby pro hráče v sedmi jazycích. Kromě článků si hráči budou moci prohlížet také videa nebo zabrousit na zajímavé weby.

Steam tvrdí, že dosud jde pouze o experimentální funkci a bude sledovat reakce hráčů. Každopádně, co uživatelé jistě ocení, je skutečnost, že novinka je zcela zdarma. Seznam článků a zajímavých zdrojů si navíc každý může přizpůsobit podle okruhu svých zájmů. Ostatně to je také hlavní myšlenkou celého projektu – přizpůsobit si navrhovaný obsah zcela sobě na míru.

Musíme ale přiznat, že jde každopádně o zajímavý nápad. Je přitom jasné, že Steam se takto snaží stát jediným místem, kde hráči najdou vše potřebné – od herního obchodu až po informační centrum, v němž si bude možné přečíst recenze o herních novinkách nebo třeba najít pár zajímavých herních tipů. Rozhodně jde o hezkou ukázku způsobu, jak vytvořit jednotný ekosystém a zajistit, aby se uživatelé na platformě nenudili a trávili na ní více času.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.