Foto: se svolením Tesla

Tesla představila vlastní bezdrátovou nabíječku za neuvěřitelnou cenu

Společnost Tesla představila vlastní bezdrátovou nabíječku Tesla Wireless Charging Platform, která se pravděpodobně vyplatí málokomu. Ačkoli jde o zařízení, které dokáže nabíjet hned tři telefony současně (nebo tři libovolná zařízení, která jsou kompatibilní s Qi, nikoli Apple Watch), což znamená, že ji lze použít i pro chytré hodinky či sluchátka, pořizovací cena je překvapivě vysoká – stojí 300 dolarů (v přepočtu tedy asi 7 tisíc korun bez daně).

Toto nabíjecí zařízení je odpovědí na Tesly na bezdrátovou nabíječku Apple AirPower Qi. Poskytuje až 15W výkon (pro každé zařízení bez ohledu na to, zda nabíjíte jedno nebo tři) pro rychlé nabití a po vzoru Apple AirPower (díky stejné technologii FreePower) umožňuje umístit zařízení kamkoli na její povrch. Samozřejmostí je také hliníkový kryt, povrch z alcantary (broušené umělé kůže) a odnímatelný a přizpůsobitelný magnetický stojánek, díky němuž lze nabíjená zařízení naklonit, a tak je dále využívat, i když se zrovna nabíjejí.

Zajímavostí je, že se novinka inspirovala hranatým designem elektrického pickupu Cybertruck, jehož uvedení na trh je neustále posouváno (poslední zprávy hovoří o druhé polovině roku 2023).

Nabíječka je již nyní k dispozici pro předobjednávky a začít prodávat by se měla v únoru 2023. Vzhledem k vysoké pořizovací ceně je ale otázkou, jaký bude mít mezi uživateli úspěch.

Zdroj: engadget.com