Mladík z Argentiny si vydělal „lovem“ bugů v rámci platformy HackerOne milion dolarů

19letý mladík z Argentiny Santiago Lopez se stal prvním etickým hackerem, který si  „lovem“ bugů v rámci platformy HackerOne vydělal milion dolarů. Dosud našel více než 1670 bezpečnostních chyb v produktech a službách společností Verizon a Twitter, opensourcovém publikačním systému WordPress i vládních kancelářích.

Podle svých slov je samouk – hackováním se začal zabývat před třemi lety a učil se z blogů či videí na YouTube. Největší vliv prý ale na něj měl film Nebezpečná síť z roku 1995, který mu „otevřel úplně nový svět“. První bug se mu podařilo objevit již po roce a dostal za to odměnu ve výši 50 dolarů.

Soustředí se prý hlavně na kvantitu – najít co nejvíce bugů v co nejkratším čase. Hackování prý bere jako normální práci a denně se mu věnuje 6 nebo 7 hodin. Největší odměnu – 9 tisíc dolarů – obdržel za objevení zranitelného místa, které umožňovalo převzít na dálku kontrolu nad serverem. Jeho specializací jsou však softwarové bugy, díky kterým mohou hackeři obejít běžné aplikační procesy a získat přístup k chráněným zdrojům, např. souborům či záznamům v databázích.

Druhým etickým hackerem, který magickou hranici pokořil, se stal o pár dní později Mark Litchfield. Platforma HackerOne vznikla v roce 2012 a na odměnách od té doby rozdala celkem 45 milionů dolarů.

 

Zdroj: pcmag.com