Společnost HTC přijala do programu Vive X další firmy zabývající se projekty z oblasti VR a AR

Společnost HTC přijala do programu Vive X dalších 26 perspektivních firem z USA, Číny a Izraele, které se věnují vývoji potenciálně přelomových aplikací pro virtuální a rozšířenou realitu. Stala se tak největším investorem do VR a AR projektů na světě.

Účastníkům program poskytuje nejen finanční pomoc, ale také zkušenosti a kontakty na vlivné osobnosti z tohoto odvětví. „Hlavním cílem programu Vive X je spojení se společnostmi, které dokáží řešit problémy virtuální a rozšířené reality a vylepšit tak uživatelský zážitek. S radostí jsme proto přijali nové společnosti, plné talentovaných lidí, kteří se věnují jak základním technologiím, tak oblastem jako obchod, zdravotnictví, vzdělávání i zábava,“ řekl viceprezident HTC Vive Marc Metis.

Program vznikl v červenci minulého roku a od té doby finančně i jinak podpořil projekty více než 80 společností z různých oblastí trhu s VR. S pomocí programu se mnoho zainteresovaných společností stalo důležitými hráči trhu a významná část z nich navázala i komerční spolupráci s VR platformou HTC Vive, což významnou měrou pomohlo jejich růstu.

Z nově přijatých společností se zajímavými projekty jmenujme např. Neurable, jež vyvíjí rozhraní mezi mozkem a počítačem, které je výsledkem implementace nejnovějších poznatků z oblastí neurovědy a strojového učení a umožňuje ovládání virtuální reality pouhou myšlenkou. Další firmou je Nanome, která se zabývá vývojem softwaru umožňujícího kooperaci ve virtuální realitě, manipulaci s objekty na molekulární úrovni i řešení složitých matematických problémů v prostorové simulaci.

Společnost CALA nabízí něco z jiného „soudku“ – vyvíjí software pro módní návrháře. Jejich nápady promění v hotové módní kusy od prvního náčrtu po produkční střihy a umožňuje jejich zákazníkům nasnímání postavy použitím AR technologie a smartphonu. Zákazníci potom jednoduše potřebná data odešlou a mohou se začít těšit na šaty ušité přesně na míru. V programu najdeme i společnost Configreality, která vytvořila algoritmus na lidské vnímání prostoru. Ten dokáže uživatele VR v uzavřené místnosti přesvědčit, že se pohybuje v neomezeně velkých prostorech.