Hra Honor of Kings začala testovat věk nových hráčů pomocí funkce rozpoznávání tváře

V Číně jeden z nejpopulárnějších mobilních herních hitů Honor of Kings začal o víkendu testovat věk hráčů pomocí funkce rozpoznávání tváře. Zatím se to má týkat tisíců nových hráčů z Pekingu a Šen-čenu.

Titul z dílny technologického a herního obra Tencent, se stal v poslední době terčem kritiky čínských médií kvůli tomu, že prý způsobuje závislost, a to zejména u dětí. Hráči ve hře bojují v multiplayerových arénách ve fantasy světě a svými principy velmi připomíná MOBA hit League of Legends. V současnosti se může jen v Číně pochlubit více než 200 miliony registrovaných hráčů.

Tencent kvůli tlaku místních regulačních orgánů v červenci zavedl opatření, jímž omezuje hraní hry u hráčů mladších 12 let na hodinu denně a u hráčů od 13–18 let na dvě hodiny. Kromě toho společnost v září zavedla systém registrace pracující s reálnými jmény, aby hráče přiměla k dodržování výše uvedených pravidel. Testování pomocí technologie rozpoznávání tváře je tak podle všeho dalším opatřením, které má zabránit jejich obcházení.

Čínská vláda před nedávnem spustila kampaň za větší regulaci videoher s cílem předejít vzniku herní závislosti. Její součástí jsou např. varování týkající se zdravotních rizik, které může závislost na hrách přinést, zejména se upozorňuje na vzrůstající počet mladých lidí trpících krátkozrakostí. V srpnu navíc ministr školství oznámil plán na omezení množství dostupných on-line her.

 

Zdroj: bbc.com