Zdroj: youtube.com

Prototyp společnosti E Ink naznačuje budoucnost knižních čteček s ohebným displejem

Chytré telefony s ohebnou obrazovkou se pomalu stávají realitou běžného mobilního trhu a jsou dostupné každému, kdo je za ně ochotný zaplatit. Brzy bychom se technologie ohebných obrazovek mohli dočkat i u dalšího typu oblíbených elektronických zařízení – čteček knih a časopisů využívajících elektronický inkoust.

Společnost E Ink Corporation, jež se zabývá vývojem technologií založených na elektronickém inkoustu, představila prototyp nové čtečky, respektive displeje, který umožňuje právě ohýbání a také psaní poznámek.

Nejedná se přitom o první zařízení tohoto typu, ale v pořadí už o několikátý prototyp. Ten předchozí byl představen v červnu a současná novinka má na rozdíl od něj výrazně vylepšený kloubový mechanismus a také dvě výklopné lampy na horní straně čtečky, které zajistí dostatek světla pro čtení při jakékoliv vzájemné pozici obou křídel čtečky. Světlo je samozřejmě koncipováno tak, aby osvětlovalo pouze displej a zbytečně nerušilo okolí.

Celkový koncept vypadá velmi zajímavě a má hned několik výhod. První z nich je (stejně jako u telefonů) velký displej v malém balení. V případě prototypu je to konkrétně displej s úhlopříčkou 10,3 palce. Další výhodou (konkrétně pro čtečky elektronických knih) je podobnost s běžnými knihami, které čtenář také otevírá. Čtečka se tak zase o něco více přiblíží svým vzorům.

Zdá se, že vzhledem k velikosti rámečků a některým dalším detailům mají vývojáři společnosti E Ink stále na čem pracovat a pravděpodobně se dočkáme ještě většího množství dalších prototypů.

Zdroj: goodereader.com