Zdroj: shadows1428.com

Česká posthusitská hra 1428: Shadows over Silesia nabídne český dabing

Když se řekne česká středověká hra, většině lidí se vybaví Kingdom Come: Deliverance. Vrcholný středověk v Českých zemích je ale natolik zajímavá látka, že zvládne uživit mnohem více než jednu hru, zvlášť když se její autoři nebojí experimentovat. Na projekt 1428: Shadows over Silesia jsme v minulsoti upozorňovali, nyní však její autor Petr Kubíček představil několik zásadních novinek, pojďme si je tedy shrnout.

Asi nejdůležitější zprávou je, že hra nabídne to, co v Kingdome Come v očích některých hráčů chybělo, a to je český dabing postav. Ten byl představen prostřednictvím krátkého traileru a vypadá, že bude na opravdu vysoké úrovni. Po remaku první Mafie a připravované hry Velvetist, tak půjde o další titul, který na nás bude mluvit mateřským jazykem.

Počin 1428: Shadows over Silesia by se dala charakterizovat jako hra, která se nebojí míchání, a to hned na několika úrovních. Herně v sobě míchá klasické isometrické RPG typu Diablo a adventuru s dialogy a řešením problémů. Druhá úroveň míchání nastává pak v samotném námětu. Ten je volně inspirován husitskou trilogií z pera Andreje Sapkowského (autora Zaklínače) a kombinuje v sobě dobové reálie a magii. Činí to ovšem poměrně jemným způsobem a samotná magie vychází z dobových představ prostého lidu o čarovných silách.

Zatím bohužel nemáme přesné datum vydání, avšak autor slibuje, že zájemci si budou moci hru vyzkoušet na Gamer Pie v Brně, pokud se tedy celá akce vzhledem k nouzovém stavu uskuteční.

Zdroj: shadows1428.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.