Jedna z největších světových burz s kryptoměnami se regulací nebojí, chystá expanzi do Evropy

Jedna z největších světových burz s kryptoměnami bitFlyer nemá podle svých slov strach z regulací a chystá se „podchytit“ boom obchodu s kyberměnami na evropském kontinentu. Zpráva přichází v době, kdy se asijští investoři v reakci na zvýšené riziko regulací začínají digitálních měn zbavovat.

Jak jsme před několika dny informovali, za obavami investorů a držitelů kryptoměn stojí jihokorejská vláda, která se nechala před nedávnem slyšet, že zvažuje zákaz obchodu s kyberměnami na tamních burzách. Později sice svá slova mírnila s tím, že je to jen jedno z možných řešení, nicméně tím spustila lavinu poklesu hodnoty bitcoinu i ostatních digitálních měn. Začátkem minulého týdne hlásila např. burza Bitstamp pokles ceny bitcoinu o 18 % na zhruba 11 200 dolarů.

Kromě toho se letos v listopadu v Buenos Aires chystá velká debata o způsobech regulace obchodu s kryptoměnami mezi 20 ekonomicky nejvyspělejšími státy světa (G20). Na summitu se budou také probírat možnosti, jak bránit spekulativním bublinám,  jejichž vzniku podle expertů pomáhají značně nadsazené ceny kyberměn.

Šéf a spoluzakladatel burzy Yuzo Kano debatu o regulaci kyberměn uvítal, nicméně nevěří tomu, že jejich zákaz by ze strany států něco vyřešil, a vlády si to prý dobře uvědomují. „Vědí, že zákaz kyberměn by investory a obchodníky zatlačil  do podzemí,“ řekl agentuře Reuters na okraji konference London Blockchain Week. Podle něj není obchodování s bitcoinem „gamblingem“, jak je někteří investoři nazývají, obchod s ním nicméně považuje za vysoce rizikový, zejména v případě obchodování s využitím tzv. pákového efektu (malá výše vlastní investice v kombinaci s půjčkou může vygenerovat vysoké zisky, ale i ztráty).

Cena bitcoinu tento týden v úterý znovu spadla – trhy se i nadále obávají regulace. Nyní se bitcoin obchoduje průměrně za 10 500 dolarů.

 

 

Zdroj: reuters.com